Wiadomości z Zabrza

Czwarta trybuna droższa niż zakładano? Tylko jedna oferta w pierwszym przetargu

  • Dodano: 2022-09-29 12:15

W przetargu dotyczącym budowy czwartej trybuny zabrzańskiego stadionu wpłynęła tylko jedna oferta. Dodatkowo zakłada on dwukrotność ceny, którą prognozowano.

Co z czwartą trybuną?

W odpowiedzi na przetarg dotyczący wykonania pierwszych prac zmierzających do powstania czwartej trybuny Areny Zabrze wpłynęła tylko jedna oferta. Prace mają dotyczyć zmiany lokalizacji tymczasowej infrastruktury związanej z produkcją sygnału telewizyjnego w czasie budowy IV trybuny. Ofertę złożyło Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. należące do Mostostalu Zabrze. Co ciekawe, oferta opiewa na kwotę ponad miliona złotych (1.047.155,24 zł), podczas gdy założony budżet miał nie przekroczyć 553 500 zł.

W przypadku odrzucenia oferty, harmonogram prac oraz realizacja całej inwestycji znacznie się opóźni. 

Czwarta trybuna w Zabrzu

Mieszkańcy Zabrza od dawna czekają na dokończenie budowy stadionu przy ul. Roosevelta. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku. Czwarta trybuna powinna kosztować ok. 100 mln zł. Pierwszym elementem prac będzie przeniesienie stanowisk telewizyjnych na trybuny od strony ul. Damrota, co zostało już zaprojektowane i uzgodnione z realizatorami transmisji. Dotychczasowe kabiny komentatorskie i miejsca kamer na starej trybunie zostaną wyburzone. 

Do tej pory wybudowanie trzech trybuny kosztowało ok. 230 mln złotych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również