Wiadomości z Zabrza

Czujność pracownicy banku uratowała oszczędności 69-latki

  • Dodano: 2020-09-18 17:00, aktualizacja: 2020-09-21 08:48

Czujność pracownicy banku przy ulicy Korczoka i szybka wymiana informacji z policjantami z zabrzańskiej Komendy uchroniła 69-latkę przed utratą 50 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.

Czujność popłaca

16 września do policjantów zadzwoniła zaniepokojona pracownica banku przy ulicy Korczoka w Zabrzu i powiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, że przed chwilą jedna z klientek banku, starsza pani, która była bardzo niespokojna, chciała wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pytanie, po co jej taka gotówka kobieta odpowiedziała: "ponoć na  operację". Pracownica zorientowała się, że może to być próba oszustwa, tzw. metodą „na policjanta” i powiadomiła funkcjonariuszy. Oficer dyżurny natychmiast do miejsca skierował funkcjonariuszy.

Policjanci apelują: zachowaj ostrożność!

Kryminalni podczas rozmowy z 69-latką ustalili, że do kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta. Podczas rozmowy mężczyzna chciał, aby kobieta nie odkładał słuchawki i wykonywała wszystkie jego polecenia. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku i działań policjantów, seniorka nie straciła 50 tys. zł, bo tyle próbował wyłudzić od niej mężczyzna podający się za policjanta.

Kolejny raz Policja apeluje o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Pod żadnym pozorem nie powierzajmy gotówki obcym osobom. Przypominamy także, że policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Nie da się wypłacić takiej kwoty bez wcześniejszej notyfikacji gotówki. Po drugie - nie na patynie - tylko na pytanie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.