Wiadomości z Zabrza

Czujność pracownicy banku uratowała oszczędności 69-latki

  • Dodano: 2020-09-18 17:00, aktualizacja: 2020-09-21 08:48

Czujność pracownicy banku przy ulicy Korczoka i szybka wymiana informacji z policjantami z zabrzańskiej Komendy uchroniła 69-latkę przed utratą 50 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorką kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starsza pani nie straciła swoich oszczędności.

Czujność popłaca

16 września do policjantów zadzwoniła zaniepokojona pracownica banku przy ulicy Korczoka w Zabrzu i powiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, że przed chwilą jedna z klientek banku, starsza pani, która była bardzo niespokojna, chciała wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pytanie, po co jej taka gotówka kobieta odpowiedziała: "ponoć na  operację". Pracownica zorientowała się, że może to być próba oszustwa, tzw. metodą „na policjanta” i powiadomiła funkcjonariuszy. Oficer dyżurny natychmiast do miejsca skierował funkcjonariuszy.

Policjanci apelują: zachowaj ostrożność!

Kryminalni podczas rozmowy z 69-latką ustalili, że do kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta. Podczas rozmowy mężczyzna chciał, aby kobieta nie odkładał słuchawki i wykonywała wszystkie jego polecenia. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku i działań policjantów, seniorka nie straciła 50 tys. zł, bo tyle próbował wyłudzić od niej mężczyzna podający się za policjanta.

Kolejny raz Policja apeluje o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Pod żadnym pozorem nie powierzajmy gotówki obcym osobom. Przypominamy także, że policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Nie da się wypłacić takiej kwoty bez wcześniejszej notyfikacji gotówki. Po drugie - nie na patynie - tylko na pytanie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.