Wiadomości z Zabrza

Czujna pracownica banku uratowała oszczędności 80-latka

  • Dodano: 2021-09-27 07:45, aktualizacja: 2021-09-27 08:07

Czujność pracownicy banku i szybka wymiana informacji z policjantami z zabrzańskiej Komendy uchroniła 80-latka przed utratą 35 tys. zł. Podczas rozmowy z seniorem kobieta nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Nie myliła się i dzięki temu starszy pan nie stracił swoich oszczędności.

80-latek oszukany metodą "na policjanta"

Do policjantów zadzwoniła zaniepokojona pracownica banku i powiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, że przed chwilą jeden z klientów banku, starszy pan, chciał wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pytanie, po co mu taka gotówka mężczyzna nie potrafił podać konkretnego powodu. Pracownica zorientowała się, że może to być próba oszustwa, tzw. metodą „na policjanta” i powiadomiła funkcjonariuszy. Oficer dyżurny natychmiast do miejsca skierował funkcjonariuszy.

Kryminalni podczas rozmowy z 80-latkiem ustalili, że do mężczyzny zadzwoniła oszustka podająca się za policjanta. Podczas rozmowy kobieta chciała, aby mężczyzna nie odkładał słuchawki i wykonywał wszystkie jego polecenia.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku i działań policjantów, senior nie straciła 35 tys. zł, bo tyle próbowała wyłudzić od niego kobieta podająca się za policjanta.

- Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Pod żadnym pozorem nie powierzajmy gotówki obcym osobom. Przypominamy także, że policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy - przypominają zabrzańscy policjanci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.