Wiadomości z Zabrza

Chcieli ukraść trakcję tramwajową. Policjanci przyłapali ich na gorącym uczynku!

  • Dodano: 2021-12-28 08:00, aktualizacja: 2021-12-28 08:19

Policjanci z zabrzańskiej czwórki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzież 80 metrów drutu ślizgowego trakcji tramwajowej. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawianie wolności, jednak jeden z nich będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego w jego przypadku wyrok może być surowszy.

Dwóch mężczyzn usiłowało ukraść trakcję tramwajową!

Do zdarzenia doszło 4 grudnia na ulicy Przystankowej w Zabrzu. O godzinie 3:30 dyżurny Komisariatu IV Policji w Zabrzu otrzymał informację o dwóch mężczyznach, którzy próbują ukraść trakcje tramwajowa.

Na miejsce skierowano patrol policjantów, którzy zatrzymali jednego ze sprawców. Był nim 31-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna podczas czynności nie chciał powiedzieć, kim był jego wspólnik, jednak to nie przeszkodziło policjantom z czwórki, w ustaleniu kto był drugim sprawcą.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymano 28-latka, który również brał udział w tej kradzieży. Jak się okazało, mężczyzna w styczniu tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za włamanie. Dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jozin

    Taaaa 5lat... bajki ktoś pisze. Nawet miesiąca nie dostaną!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.