Wiadomości z Zabrza

Rozbój na ulicy Jordana. Zamaskowani sprawcy ukradli kasetę z pieniędzmi

  • Dodano: 2021-08-06 13:45

Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w sklepie na w ulicy Jordana. Podejrzani to zabrzanie w wieku 18 i 30 lat. Starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec młodszego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozór policji.

Zamaskowani mężczyźni weszli tuż przed zamknięciem

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia krótko przed godziną 23.00 w sklepie spożywczym przy ulicy Jordana. Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu tuż przed zamknięciem. Jeden z nich przetrzymał ekspedientkę, a drugi wyrwał kasetę z pieniędzmi, po czym obydwaj zbiegli. Skuteczna praca operacyjna policjantów pozwoliła na ustalenie, iż za rozbój odpowiedzialnych jest dwóch zabrzan w wieku 18 i 30 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju. W czwartek na wniosek śledczych Sad Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec 30 lata środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 18-latek do czasu zakończenie postępowania, będzie objęty dozorem policji. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Zabrze. Rozbój na ulicy Jordana. Sprawca usłyszał zarzuty

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.