Wiadomości z Zabrza

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w nowej siedzibie!

  • Dodano: 2023-12-08 10:45

W pasażu Areny Zabrze uroczyście otwarto dzisiaj nową siedzibę Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Roboty budowalne, których wartość wyniosła prawie 5 mln zł wykonała firma Mostostal Zabrze GPBP S.A. 

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w nowej siedzibie!

W ramach zadania powstało 46 pomieszczeń wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną o łącznej powierzchni 719 m². Zakupiono również nowy sprzęt rehabilitacyjny, niezbędny do realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie fizykoterapii, hydroterapii oraz kinezyterapii. Na wyposażenie nowej siedziby przeznaczono 452 000 zł, w tym ponad połowa pochodziła z budżetu Miasta Zabrze.

Dzięki inwestycji znacząco poprawią się warunki terapii dla podopiecznych placówki, która funkcjonowała dotychczas przy ul. 3 Maja. Pacjenci oraz ich opiekunowie będą mogli korzystać m.in. z: parkingów, oraz infrastruktury dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pacjenci w komfortowych warunkach korzystać będą mogli z profesjonalnych porad lekarskich i rehabilitacji medycznej, jak również terapii: sensorycznej, logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Powiększenie powierzchni użytkowej Centrum pozwoli również zwiększyć ilość przyjętych pacjentów oraz udzielonych im świadczeń, a co za tym idzie, zwiększy wartość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Mamy w Zabrzu wyspecjalizowaną i zaangażowaną kadrę oraz grono ich podopiecznych. Dziś oddajemy dla nich komfortową i przyjazną przestrzeń, którą udało się nam znaleźć w odpowiedzi na trudności, jakie dzieci i ich opiekunowie natrafiali w dotychczasowej siedzibie – komentowała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki przeniesieniu ośrodka zapewnimy jego podopiecznym jeszcze większe szanse na skuteczną rehabilitację, a zespołowi pod kierownictwem dra Ahmada Farouniego przestrzeń i narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Obecnie ze świadczonych w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży usług medycznych korzysta:

  • z Narodowego Funduszu Zdrowia: 882 dzieci
  • z Programu zdrowotnego Miasta Zabrze: 300 dzieci.
Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w nowej siedzibie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również