Wiadomości z Zabrza

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu świętowało 20-lecie

  • Dodano: 2022-06-22 07:45, aktualizacja: 2022-06-22 07:52

W poniedziałek 20 czerwca odbyła się konferencja pn. „Edukacja Zawodowa w Zabrzu – doświadczenia i wyzwania” w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, które świętowało jubileusz 20-lecia. Nad tym, jak ważne jest kształcenie zawodowe rozważali m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, startup oficer w Zabrzu/wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Janusz Dramski, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zabrzu Ewa Wolnica, dyrektor CKPiU Ryszard Gruca, dyrektor Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu Lucyna Granda oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu Mirosław Mendecki.

Konferencja pn. „Edukacja Zawodowa w Zabrzu – doświadczenia i wyzwania”

– Dziś chcemy mówić o edukacji zawodowej. W Zabrzu chwalimy się naszą strefą ekonomiczną, w której inwestują już 33 firmy. Jednak gdybyśmy nie mieli dobrze wyspecjalizowanej kadry zawodowców, którzy znakomicie funkcjonują w tej przestrzeni, trudno byłoby dziś mówić o sukcesie tego miejsca – przekonywała podczas konferencji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wydarzenie było okazją do świętowania jubileuszu Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, a także zakończenia termomodernizacji budynku, w którym mieści się szkoła. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać nowoczesne pracownie, w tym m.in. pracownię samochodową ze Strefą Hybrydy firmy „TOYOTA-JANOWAN”, pracownię odnawialnych źródeł energii firmy FORTUM Power and Heat i pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie firmy HAAS.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu jest publiczną placówką oświatową, prowadzącą szkolenia, zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe dla uczniów i słuchaczy zabrzańskich szkół zawodowych oraz średnich, a także bezpłatne kształcenie osób dorosłych.

Placówka posiada certyfikat ISO 9001:2008 i akredytację do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Może się także pochwalić: własnymi warsztatami szkoleniowymi, nowoczesną biblioteką, wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, nadanym przez Bibliotekę Narodową numerem ISBN dla wydawnictw własnych, budynkiem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych oraz Ośrodkiem Szkolenia Kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.