Wiadomości z Zabrza

CARBON Silesia Festival, czyli kopalnia dźwięków w Sztolni Królowa Luiza

  • Dodano: 2021-08-19 09:15

30 artystów, 3 sceny i niesamowite wnętrza zabrzańskiej sztolni. Szykuje się gratka dla fanów muzyki tanecznej: CARBON Silesia Festival odbędzie się w pierwszy weekend września. Znamy już wszystkich artystów, którzy zaprezentują się na zabrzańskiej scenie.

CARBON Silesia Festival w zabrzańskiej sztolni

Od 3 do 4 września w zabrzańskiej Sztolni Królowa Luiza miłośnicy muzyki tanecznej będą bawić się przy dźwiękach serwowanych przez przedstawicieli polskiej i światowej muzyki elektronicznej podczas CARBON Silesia Festival. Wśród muzyków, którzy wystąpią znajdzie się m.in.: Booka Shade, Tiger & Woods, Alex Niggemann Kraak & Smaak, LTJ Bukem, Alan Dixon, Third Son, Agim, An On Bast Live, Kuba Sojka, Last Robots, Ros i Penera czy Technimatic.

Do line-upu festiwalu dołączają również reprezentanci polskiej sceny: Marcin Krupa, Harland, Roger, Vacos i Holiday 80. Kolejne ogłoszenie artystów i jednocześnie ostatnie będzie miało miejsce w połowie sierpnia.

Food trucki i zwiedzanie sztolni

Koncerty to nie wszystko. Jak zapowiadają organizatorzy, na terenie CARBON Silesia Festival powstanie też studio festiwalowe, a muzycy, artyści, producenci i dziennikarze będą rozmawiali o twórczości, produkcji i karierze muzycznej oraz o kulturze w pandemii.

Pomyślano także o kulinariach. Na food markecie pojawią się oczywiście food trucki, które będą serwowały przekąski z różnych zakątków świata.

Jako, że CARBON Silesia Festival odbywa się w Sztolni Królowa Luiza, uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić jej wyjątkowe wnętrza.

- Najdłuższa podziemna ścieżka dla zwiedzających w Polsce i 1100 m niesamowitej trasy wodnej tworzonej od 1791 roku jest dowodem o niesamowitej historii Śląska i ludzi, którzy budowali kompleks Sztolni. Przestrzeń, która przez ponad 200 lat była miejscem pracy Ślązaków, teraz stanowi monument rozwoju, w którym historia górnictwa połączyła się z technologią. W trakcie CARBON Silesia Festival na własne oczy będzie można podziwiać surowe piękno i niepowtarzalne rośliny pokrywające ściany 40 metrów pod ziemią – czytamy w informacji prasowej festiwalu.

CARBON Silesia Festival.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • też kowalski

    dobrze napisanedziękujemy

  • Kowalski

    Kolejna impreza niedostępna dla pracowników miejskich jednostek samorządowych. Pensje na poziomie najniższej krajowej uniemożliwiają korzystanie z dobrodziejstw miasta. Może jakieś tańsze bilety dla samorządowców zamiast byli darmowych dla wierchuszki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.