Wiadomości z Zabrza

Bon turystyczny nie tylko dla dzieci? Senat wprowadził poprawki do ustawy prezydenckiej

  • Dodano: 2020-07-03 11:15

Senat zaproponował poprawki do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Wynika z  nich, że bonem turystycznym mają być objęte dzieci, ale też emeryci i renciści.

Senat zaproponował, by bonem objąć emerytów i rencistów, oraz dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł.

Do ustawy prowadzono też poprawkę, która wskazuje, by bonem mogli się rozliczać dostarczyciele usług turystycznych, którzy nie oferują np. noclegów.

Senat chce również, ograniczyć z 1 proc. do 0,5 proc. kwotę środków, jakie popłyną do ZUS za obsługę bonu turystycznego.

Senat nie zgodził się na zapis w ustawie mówiący o podniesieniu wartości bonu turystycznego do 1 tys. zł na dziecko i do 2 tys. zł na dziecko niepełnosprawne. Nie zgodzono się także, by wykreślić z ustawy przepisy dotyczące przeciwdziałania COVID-19 ws. przekazywania wsparcia dla samorządów. Chodzi o środki na inwestycje, tzw. bon dla samorządów.

Bon turystyczny wejdzie w życie dopiero po wprowadzeniu odpowiedniego systemu teleinformatycznego, czyli za 3-4 tygodnie.

Źródło: RMF24.pl


Źródło: TVS

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Polska

    Obiecują że bon turystyczny wszyscy dostaną tu ciogle nie ma odpowiedzi z ząndu Andrzej Duda obiecuję nic nie robi żeby ludzie dostali czy to sie zmieni coś w tym kierunku

  • chorzowianin

    nadal OBSTRUKCJA senacka i ROZDAWNICTWO pieniędzy NIE WYPRACOWANYCH przez nich !!!!!!!!!!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.