Wiadomości z Zabrza

"Bezpieczny Pieszy" i "Świeć przykładem" - działania zabrzańskiej drogówki

  • Dodano: 2020-12-23 06:45, aktualizacja: 2020-12-23 07:02

W poniedziałek Policjanci z zabrzańskiej drogówki podczas działań "Bezpieczny Pieszy" włączyli się do akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć przykładem". Napotkanym pieszym mundurowi wręczali opaski odblaskowe. Policjanci zachęcali do ich noszenia, podkreślając, że im bardziej jest się widocznym na drodze, tym bardziej jest się bezpiecznym.

W poniedziałek zabrzańscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Jednak tym razem oprócz zwracania szczególnej uwagi na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, włączyli się do akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć przykładem". Sezon jesienno-zimowy zwiększa zagrożenia dla pieszych. Szybko zapadający zmrok i częste mgły sprawiają, że piesi stają się mniej widoczni na drodze. Dlatego tak ważne jest noszenie odblasków. Ten niewielki gadżet może uratować im życie, dlatego Policjanci zachęcali do dzielenie się tą informacją z najbliższymi, zwłaszcza z tymi, którzy na co dzień poruszają się pieszo.

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

  • Myśl i żyj!
    Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni, idź najbliżej jej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Korzystając z pobocza lub jezdni, chodź lewą stroną drogi.
  • Świeć przykładem - noś odblaski – bądź widoczny.
    Noś je w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).
  • Zadbaj o bezpieczeństwo!
    Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również