Wiadomości z Zabrza

Balsam do skóry atopowej - jak wybrać skuteczny produkt?

  • Dodano: 2022-08-22 14:15

Balsam do skóry atopowej najczęściej stosuje się profilaktycznie oraz w początkowych stadiach choroby. Wybierając balsam do wrażliwej i podrażnionej skóry, należy zadbać o to, by był on skuteczny, ale też bezpieczny. W poniższym opracowaniu zostało wyjaśnione to, jakie powinny być najlepsze balsamy na azs. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Balsamy do skóry atopowej - jakie składniki są bezpieczne?

Balsamy do skóry atopowej należy dobrać w sposób odpowiedzialny tak, by mogły one być uzupełnieniem leczenia choroby. Przed kupnem balsamu należy sprawdzić jego skład oraz właściwości, które wykazuje. Ważne jest to, by produkt bazował na naturalnych składnikach aktywnych, które będą bezpieczne dla skóry. Warto zwrócić również uwagę na ilość naturalnych związków, ponieważ Im większa ich zawartość w kosmetyku, tym skuteczniejsze będzie jego działanie – jeśli szukasz dobrych balsamów na AZS sprawdź też te: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/. W poniższej tabeli zawarto przykładowe składniki naturalne, które powinien zawierać balsam na azs.

Balsamy na AZS

Przykładowe naturalne składniki

Działanie kosmetyku

Balsam do mycia

Masło cupuacu, olej jojoba, witamina E, mocznik

Zapobiega powstawaniu nowych podrażnień oraz łagodzi obecne. Kosmetyk chroni skórę przed szkodzącymi czynnikami zewnętrznymi oraz pobudza regenerację naskórka. Dodatkowo, nawilża, zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę.

Balsam silnie natłuszczający

Neutrazen, pantenol, olej sezamowy, bioferment z bambusa

Balsam reguluje stan zapalenia skóry, likwiduje obrzęki oraz zmniejsza rozszerzone naczynia krwionośne. Wykazuje również działanie nawilżające, łagodzące, ujędrniające i uelastyczniające. Co więcej, kosmetyk koi podrażnienia, wspomaga gojenie ran oraz łagodzi swędzenie i pieczenie skóry.

Balsam do skóry atopowej - jaki powinien mieć skład?

Balsam do skóry atopowej powinien mieć naturalny skład aktywny, który będzie bezpieczny dla skóry. Wybierając dany balsam należy zwrócić uwagę na to, jakie związki zostały zawarte na jego etykiecie. Zaleca się stosować balsam do mycia ciała, który bazuje na takich składnikach, jak:

  • masło shea: niweluje przebarwienia oraz wspomaga walkę z wypryskami,
  • masło cupuacu: uelastycznia, zmiękcza i regeneruje skórę,
  • mocznik: zwiększa ilość wody w warstwie rogowej naskórka,
  • alantoina: zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi pieczenie,
  • olej ze słodkich migdałów: wygładza, nawilża i ujędrnia skórę,
  • ekstrakt z żywokostu lekarskiego: przyspiesza proces gojenia się ran,
  • olej jojoba: regeneruje suchą skórę oraz zapobiega powstawaniu alergii,
  • witamina E: wygładza, ujędrnia skórę i chroni ją przed promieniowaniem UV,
  • kwas mlekowy: wykazuje silne właściwości nawilżające i nawadniające,

Troszcząc się o wrażliwą skórę z azs należy również stosować balsam silnie natłuszczający. Produkt ten powinien zawierać takie naturalne składniki aktywne, jak opisane powyżej masło shea, mocznik, alantoina i kwas mlekowy. Oprócz tych związków w balsamie pożądane są również inne substancje, wykazujące następujące działanie:

  • neutrazen: pomaga przywrócić skórze jej naturalny próg wrażliwości
  • pantenol: działa nawilżająco, przeciwzapalnie i antybakteryjnie
  • olej z pestek winogron: wygładza, odżywia i zmiękcza podrażnioną skórę
  • olej sezamowy: łagodzi i nawilża skórę oraz redukuje utratę wody
  • olej z czarnuszki: wykazuje właściwości regenerujące i łagodzące stany zapalne
  • bioferment z bambusa: poprawia jędrność i elastyczność skóry

Balsamy na atopowe zapalenie skóry to ważne kosmetyki, które dbają o kondycję wrażliwej, delikatnej i podrażnionej skóry. Wybierając je, należy sprawdzić, czy mają naturalny skład aktywny, który jest gwarancją bezpiecznego stosowania ich na skórze - mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

Balsamy na azs - jakich związków unikać w składzie?

Balsamy na azs nie powinny mieć w składzie szkodliwych związków, mogących wywoływać podrażnienia na skórze. Związki te mogą uczulać, wywoływać pieczenie oraz swędzenie. Co więcej, mogą one wzmacniać objawy schorzeń skóry oraz wydłużać proces leczenia. Niektóre szkodliwe substancje, mogą również drażnić skórę oraz błony śluzowe.

Balsam na AZS i inne produkty z serii Atopicin

Doskonały balsam na AZS to Atopicin, ponieważ natłuszcza skórę. Zawiera takie składniki jak: Neutrazen, masło Shea, olej z czarnuszki, bioferment z bambusa, czy kwas mlekowy. Balsam emoliencyjny do ciała nadaje się dla osób z suchą, nadwrażliwą i atopową skórą. Działa intensywnie nawilżająco i natłuszczające, zmniejsza uczucie pieczenia, świądu, łagodzi podrażnienia.

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba, dlatego ważna jest intensywna pielęgnacja ciała również w okresie remisji. Należy wybierać preparaty z jak największą ilością aktywnych, naturalnych i roślinnych składników. Preparaty z serii Atopicin opierają się głównie na: moczniku, alantoinie i pantenolu. Do poszczególnych produktów zostały także dodane różne bardzo cenne substancje, w zależności od potrzeb: olej lniany, ekstrakt ze smoczego owocu, skwalan roślinny i inne.

W skład serii wchodzi 8 dermokosmetyków:

  • szampon
  • balsam do mycia ciała
  • balsam natłuszczający do ciała
  • mazidło do suchej skóry
  • krem na dzień
  • krem na noc
  • krem pod oczy i na powieki
  • olejek myjący do twarzy

Głównym zadaniem produktów Atopicin na atopowe zapalenie skóry jest działanie nawilżające, natłuszczające, kojące przy swędzeniu i pieczeniu. Nadają się dla skóry wrażliwej, bardzo suchej, atopowej oraz skłonnej do alergii. Dermokosmetyki z firmy Atopicin są wyjątkowo skuteczne, a przy tym łagodne i mają lekką konsystencją.

Sprawdź: Atopicin – balsam do mycia ciała do skóry atopowej


Co mówią klienci:

Moje balsamy na AZS są bardzo skuteczne, dlatego chciałabym trochę o nich napisać. Stosuję naturalne dermokosmetyki Atopicin, które mają bezpieczny skład, oparty na substancjach aktywnych. Dzięki temu balsam nie uczula mnie, nie wywołuje podrażnień, a wręcz przeciwnie niweluje swędzenie i pieczenie. Stosując je czuję, że mam zdrową skórę, która jest w właściwy sposób pielęgnowana. Polecam wam też kupić naturalne balsamy, ponieważ zmieniają one naprawdę dużo w codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry - mówi pani Jolanta z Gdańska

Od kiedy mam azs postanowiłam zmienić nawyki. Przeszłam na odpowiednią dietę oraz zamieniłam stosowane dotychczas balsamy na naturalne. Dzięki temu mam pewność, że moja skóra jest w odpowiedni sposób zadbana oraz chroniona przez naturalny kosmetyk - mówi pani Agnieszka z Torunia

Balsamy na atopowe zapalenie skóry powinny mieć naturalny skład aktywny, by były skuteczne i bezpieczne. Naturalne balsamy stosuje się profilaktycznie, aby zapobiegać występowaniu choroby, a także we wczesnych jej stadiach w celu niwelowania objawów oraz przyspieszeniu procesu leczenia. Kuracja z wykorzystaniem naturalnych balsamów na azs da lepsze efekty, jeśli zostanie połączona z odpowiednią dietą.

FAQ

1. Czy balsam do skóry atopowej może uczulić lub wywołać podrażnienie?

Tak, jest to możliwe, jeśli balsam nie będzie miał naturalnego składu aktywnego. Z tego powodu zaleca się wybierać wyłącznie balsamy bazujące na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Są one bowiem bezpieczne dla skóry oraz skutecznie pielęgnują podrażnioną skórę np. balsam Atopicin.

2. Dlaczego balsamy na atopowe zapalenie skóry powinny mieć naturalny skład?

Balsamy na azs powinny mieć naturalny skład aktywny, ponieważ jest to gwarancją skutecznej i bezpiecznej kuracji. Dobroczynne składniki naturalne wpływają korzystnie na kondycję wrażliwej skóry, nie wywołując podrażnień i innych negatywnych skutków.

3. Czy balsamy do skóry atopowej mogą wyleczyć to schorzenie?

Niestety nie. Balsamy do ciała osoby chorej na azs mają przeciwdziałać zachorowaniu lub zniwelować objawy schorzenia oraz przyspieszać proces leczenia. Niemniej jednak nie wyleczą one uciążliwej choroby. Ważne jest jednak to, by stosować naturalne balsamy, które nie podrażniają skóry oraz zadbają o jej prawidłową ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Dzięki temu przebieg choroby będzie bardziej wygodny i łagodny.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.