Wiadomości z Zabrza

Aż 78 interwencji w sprawie łamania obostrzeń związanych z koronawirusem

  • Dodano: 2020-04-15 09:15

W okresie świątecznym zabrzańscy policjanci, aż 78 razy interweniowali po otrzymaniu informacji o podejrzeniu łamania obostrzeń związanych z koronawirusem.

W 39 przypadkach łamaniu przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się miało towarzyszyć spożywanie alkoholu. Policjanci reagowali na wszystkie zgłoszenia, choć nie wszystkie zostały potwierdzone.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad!

Przypominamy, że do odwołania, każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, bulwarów, zieleńców czy też lasów. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Zgłosiłem straży miejskiej rozgrywki i zabawy na boisku sp.43 - oczywiście brak wolnego patrolu i interwencji również.BRAWa DLA SŁUŻB.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.