Wiadomości z Zabrza

Atrakcje towarzyszące 75. Tour de Pologne w Zabrzu

  • Dodano: 2018-08-06 08:30, aktualizacja: 2018-08-06 09:55

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa 6 sierpnia, od godz. 14.00, na promenadę Areny Zabrze, gdzie na kibiców Tour de Pologne czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Drzewo pamięci, na którym każdy będzie mógł pozostawić swój ślad w postaci odcisków palców, Moje Zabrze – mega rysunek do kolorowania przez dzieci, Ich wysokość Szczudlarze – dzieci z DOK Biskupice na szczudłach, pokaz i nauka jazdy na rowerze elektrycznym czy prezentacja amerykańskiego roweru z supernowoczesnego tworzywa.

Dzięki Fundacji KULT będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach na specjalnie zaprojektowanym, modularnym torze pumptrack, zajęciach w miasteczku ruchu drogowego oraz bezpłatnym serwisie rowerowym.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przygotowuje przestrzenną konstrukcję w kształcie roweru, który mieszkańcy będą mogli ozdabiać. MOK zorganizuje też m.in. kreatywny kącik – artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, na których będą tworzyć drewniane rowery, wyklejanki i pompony w kolorach Zabrza, a także kolorowanki z elementami wyścigu oraz daszki przeciwsłoneczne. To właśnie na stoisku MOK na mieszkańców czekać będzie też „Magiczny rower” do artystycznego ozdabiania, a także dzieci z DOK Biskupice na szczudłach.

Aktywne Zabrze zaprasza na zajęcia z zumby, a Akuku Centrum Zabaw na animacje dla dzieci i malowanie twarzy.

Nie zabraknie dmuchańców (MOSiR), maskotki klubowej „Jorgusia” (Górnik Zabrze) i znakowania rowerów (Straż Miejska).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.