Wiadomości z Zabrza

Atak maczetą w Zabrzu! Rozbój nastolatków dla... pączków

  • Dodano: 2021-03-05 12:30, aktualizacja: 2021-03-08 09:41

Trzech sprawców rozboju i kradzieży rozbójniczej zatrzymali policjanci z trzeciego komisariatu wspierani przez policjantów Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Wszyscy zatrzymani są nieletni. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W czwartek krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu otrzymał w krótkim odstępie czasu 2 zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. Jak wynikało ze zgłoszeń, w obydwóch przypadkach sprawcami byli trzej nieletni.

Młodzi rozbojarze, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka.

Ukradli buty sportowe i pączki

Ich łupem w pierwszym przypadku padły buty sportowe a w drugim pączki. W obydwu przypadkach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie. Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani. Byli to trzej chłopcy w wieku 15, 14 i 13 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Jak buty gniotły - to są zalecane zapiętki - nie pączki. :-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.