Wiadomości z Zabrza

Atak maczetą w Zabrzu! Rozbój nastolatków dla... pączków

  • Dodano: 2021-03-05 12:30, aktualizacja: 2021-03-08 09:41

Trzech sprawców rozboju i kradzieży rozbójniczej zatrzymali policjanci z trzeciego komisariatu wspierani przez policjantów Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Wszyscy zatrzymani są nieletni. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W czwartek krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu otrzymał w krótkim odstępie czasu 2 zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. Jak wynikało ze zgłoszeń, w obydwóch przypadkach sprawcami byli trzej nieletni.

Młodzi rozbojarze, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka.

Ukradli buty sportowe i pączki

Ich łupem w pierwszym przypadku padły buty sportowe a w drugim pączki. W obydwu przypadkach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie. Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani. Byli to trzej chłopcy w wieku 15, 14 i 13 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.


Źródło: KMP Zabrze

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Jak buty gniotły - to są zalecane zapiętki - nie pączki. :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również