Wiadomości z Zabrza

77. Tour de Pologne - czekają nas zmiany w organizacji ruchu!

 • Dodano: 2020-07-31 07:15, aktualizacja: 2020-07-30 21:25

77. Tour de Pologne to największe wydarzenie kolarskie w Polsce.

W dniu 6 sierpnia przez nasze miasto przebiegać będzie etap wyścigu

Zabrzańscy mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy będą dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

6 sierpnia 2020 r. na terenie Zabrza odbędzie się 77 Tour de Pologne. W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

 1. Od godziny 5.00 do godziny ok. 23.00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
 • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen de Gaulle'a;
 • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
 • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
 • na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
 • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
 • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
 • w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
 1. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).
 2. W dniu wyścigu Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Katowic będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.
 3. W dniu wyścigu Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Gliwic na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze wyłącznie do godziny 13.30. Po tym czasie objazd w kierunku Gliwic poprowadzony będzie ulicami: Rymera – Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza, Stalmacha zgodnie z istniejącym oznakowaniem kierunkowym. Ruch na DTŚ w kierunku Gliwic zostanie przywrócony po zakończeniu wyścigu, tj. około godz. 20.00.
 4. Dojazd do os. Dzierżona możliwy będzie również dla jadących ul. Winklera od strony ul. Makoszowskiej, poprzez udrożnienie przejazdu w miejscu istniejących barier betonowych (jak w roku ubiegłym).
 5. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen de Gaulle'a od ul. Goethego do ul. Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle'a do ul. 3 Maja.
 6. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu zostaną objęte patrolami służb mundurowych
77. Tour de Pologne - czekają nas zmiany w organizacji ruchu!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • winni dinki

  Tak tylko Debile mogą to zorganizować

 • Adam

  Utrudnienia swoją drogą ale jako koszta ponosimy my, wszyscy podatnicy żeby MMS mogła lansować się że u nas jest TDP. Na podstawowe sprawy kasy nie ma, wszystko drożeje a UM urządza sobie wyścigi po mieście. Ciekawe ile osób się zarazi covidem podczas tych kilkunastu minut w tłumie.

 • zn

  Cenzura wróciła?

 • zn

  Cenzura wróciła?

 • zn

  Dlaczego paraliź sporej części miasta ma trwać od godz 5:00 do 23:00?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.