Wiadomości z Zabrza

5 zatrzymanych po meczu Górnika Zabrze z Widzewem Łódź

  • Dodano: 2022-10-31 09:30

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału i częstochowskiego pododdziału prewencji zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej. Podczas kolejnego spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze podejmował Widzew Łódź.

Zabezpieczenie imprezy masowej nie odbyło się bez zakłóceń...

W piątek, na stadionie przy ulicy Roosevelta w Zabrzu, został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną gospodarzy a Widzewem Łódź. Spotkanie obejrzało ponad 19 tysięcy kibiców, z czego blisko 1,6 tysiąca stanowiła ekipa gości. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Zabrza i kibiców czuwali zabrzańscy policjanci, licznie wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji, a także przewodnicy psów z psami wyszkolonymi do wyszukiwania materiałów pirotechnicznych. Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu i rejony przystanków autobusowych oraz tramwajowych. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Niestety, w trakcie zabezpieczenia tej imprezy masowej doszło do incydentów.

Policjanci zatrzymali 5 osób

W trakcie doprowadzania kibiców Widzewa na stadion zatrzymany został 40-latak oraz 35-latek obaj znieważyli funkcjonariuszy, a ponadto młodszy posiadał przy sobie narkotyki. W związku z agresją kibiców, policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu, które ostatecznie pozwoliły na opanowanie sytuacji. W trakcie zabezpieczenia imprezy, policjanci zatrzymali też trzech kibiców z Łodzi, którzy próbowali wtargnąć na stadion. W trakcie meczu doszło również do odpalenia rac świetlnych oraz świec dymnych. Zdarzenia te miały miejsce w pierwszej połowie meczu na trybunie gospodarzy oraz w drugiej połowie na trybunie gości. Policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się przestępczością stadionową prowadzą już czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas sobotniego meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz stadionowy zakaz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również