Wiadomości z Zabrza

34-latek aresztowany za nielegalne posiadanie broni. Co mu grozi?

  • Dodano: 2020-01-03 07:45, aktualizacja: 2020-01-03 07:58

Policjanci z II Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który bez wymaganego zezwolenia posiadał pistolet gazowy i strzelał z niego w miejscu publicznym. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli ponad 400 sztuk amunicji oraz kusze. Na wniosek śledczych zabrzański sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Przebieg zdarzenia

W poniedziałek przed 14.00 dyżurny zabrzański komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na ulicy Kossaka w Zabrzu ma strzelać z broni hukowej. Na miejsce został wysłany patrol policji, który ustalił dane mężczyzny. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Zabrza, wcześniej notowany przez policję za inne przestępstwa. 34-latek został zatrzymany, a w jego mieszkaniu dokonano przeszukania. Jak się okazało broń, której używał wcześniej, nie była jedyną, jaką posiadał. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 400 sztuk amunicji, kusze, broń czarnoprochową i proch czarny. Mężczyzna przyznał się do posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 34-latek usłyszał też zarzut narażenia osób postronnych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

W środę na wniosek śledczych zabrzański sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Czynności w sprawie trwają. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.