Wiadomości z Zabrza

24-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli. Ma bogatą przeszłość kryminalną

  • Dodano: 2020-01-17 10:45

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz z Zespołu Wywiadowców zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać.

Przyczyną ucieczki był brak uprawnień do kierowania, oraz bogata przeszłość kryminalna kierowcy.

Za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia

W środę po godzinie 20.00 na ulicy 3 Maja policjanci zabrzańskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę citroena, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po chwili kierowca Citroena zatrzymał się i porzucił swój pojazd, zostawiając włączony silnik i otwarte drzwi. Z samochodu wybiegł też pasażer. Mężczyźni uciekali dalej na piechotę. Prawdopodobnie myśleli, że chociaż jednemu z nich uda się uciec jeśli się rozdzielą. Mocno się przeliczyli, ponieważ w tym czasie na miejsce zdarzenia jechali już policyjni wywiadowcy, aby udzielić wsparcia kolegą z drogówki. Tak też się stało, po krótkim pościgu patrol ruchu drogowego zatrzymał pasażera, a chwile później kierowca citroena wpadł w ręce wywiadowców. Jak się okazało kierujący citroenem 33-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Posiadał za to bogatą przeszłość kryminalną i może dla tego nie chciał zatrzymać się do kontroli.

24-letni pasażer był właścicielem citroena, którym uciekali

Pojazd, którym uciekali mężczyźni, nie posiadał ważnych badań technicznych, i nie był przerejestrowany na nowego właściciela w wydziale komunikacji. Za popełnione wykroczenia mężczyźni otrzymali mandaty. Dodatkowo kierowca pojazdu noc spędził w policyjnym areszcie, a w czwartek policjanci z pierwszego komisariatu przedstawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Adam

    tutaj to by yanosik nawet nie pomógł pewnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.