Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

23 razy przekroczyli prędkość na skrzyżowaniu

  • Dodano: 2018-09-28 09:30

Mundurowi z zabrzańskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzili w środę wzmożone kontrole w rejonach skrzyżowań w ramach działań „Bezpieczne Skrzyżowanie”.

Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu i ograniczenie liczby zdarzeń. Tylko w rejonie skrzyżowań drogówka ujawniła w sumie 28 wykroczeń popełnionych przez kierujących.

Akcja „Bezpieczne Skrzyżowanie” prowadzona była na drogach Zabrza w środę w godzinach 11.00-19.00. Policjanci przede wszystkim kontrolowali prędkość zmotoryzowanych użytkowników dróg w rejonach skrzyżowań. Głównym celem akcji jest przede wszystkim ograniczenie ilości zdarzeń drogowych poprzez zwrócenie uwagi na przestrzeganie przez kierujących obwiązujących przepisów prawa drogowego i zachowania dozwolonej prędkości.

Mundurowi w trakcie działań ujawnili łącznie 28 naruszeń przepisów prawa przez kierujących pojazdami. 23 z nich złamało prawo poprzez przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W czasie trwania akcji policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Kolejne działania już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.