Wiadomości z Zabrza

23-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego sprawcą kolizji na ul. Krakowskiej

  • Dodano: 2022-09-19 08:00, aktualizacja: 2022-09-19 08:08

Zabrzańscy policjanci prowadzili czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 20 sierpnia 2022 r. około godziny 16.54 na ulicy Krakowskiej, gdzie nieustalony sprawca swoim pojazdem marki Audi A3, najechał na tył zatrzymującego się samochodu marki Kia i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki informacjom przekazanym przez obywateli po publikacji komunikatu udało się ustalić sprawcę tego zdarzenia.

Policjanci ustalili sprawcę kolizji

Sprawą spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia drogowego i zajęli się Policjanci z Referatu do spraw Wykroczeń zabrzańskiej komendy. Dzięki informacjom przekazanym przez obywateli, po opublikowaniu komunikatu prasowego udało się ustalić dokładne dane pojazdu.

Następnie policjant prowadzący sprawę ustalił, kto dokładnie kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Jak się okazało, był to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia. Po zdarzeniu ukrył swój pojazd, licząc na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności. Sprawa trafiła już do sądu z wnioskiem o ukaranie. W tym przypadku policjanci wystąpili o zastosowanie wobec 23-latka kary grzywny w wysokości 5000 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również