Wiadomości z Zabrza

21-letni kierujący nie miał uprawnień do kierowania. Miał za to narkotyki

  • Dodano: 2022-04-06 07:45, aktualizacja: 2022-04-06 08:02

Zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców mężczyzna "wpadł" w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim narkotyki w postaci marihuany. Ponadto przeprowadzone badanie testerem wskazało, że wsiadając za kierownicę, zatrzymany mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Bez uprawnień z narkotykami i pod ich wpływem

W miniony poniedziałek po godzinie 16.00 na ulicy Pileckiego policjanci z Zespołu Wywiadowców zabrzańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki chevrolet. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Zabrza. Jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania za to miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Ponadto kierował pojazdem, będąc pod jej wpływem, co potwierdziło wstępne badanie wykonane narkotesterem. W tej sytuacji pobrana została krew do badań.

21-letni mieszkaniec Zabrza będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również