„Zdziwienie 2025” – wystawa Andrzeja Szumskiego w DOK Pawłów
W dniach 22 stycznia – 16 lutego w DOK Pawłów odbędzie się wystawa „Zdziwienie 2025” autorstwa Andrzeja Szumskiego. Ekspozycja prezentuje prace stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji oraz fotografię krajobrazową. Wernisaż wystawy zaplanowano na 22 stycznia o godz. 16:00, a podczas wydarzenia towarzyszyć będzie muzyka na pianinie w wykonaniu Danuty Szumskiej, żony artysty.
Prace inspirowane sztuczną inteligencją
Wystawa Andrzeja Szumskiego łączy tradycyjne techniki artystyczne z nowoczesnym podejściem, w tym użyciem sztucznej inteligencji. Prace, które początkowo były tylko osobistą kolekcją w jego pracowni, zyskały uznanie znajomych, co skłoniło artystę do zaprezentowania ich szerszej publiczności. Tytuł „Zdziwienie 2025” odzwierciedla emocje autora, który zaskoczył się efektami pracy z nowymi technologiami.
Fotografia krajobrazowa jako część twórczości
Wystawa obejmuje także fotografie krajobrazowe, które Andrzej Szumski wystawiał wcześniej w różnych miejscach, takich jak Gliwice, Ustroń czy Wiśla. W swoich pracach artysta kładzie duży nacisk na kolor, traktując go jako nośnik emocji, wspomnień i osobistego spojrzenia na świat.



















Dodaj komentarz