Zatrzymany 28-latek z zakazem prowadzenia pojazdów i narkotykami w Zabrzu

Czas czytania: 2 min.

W miniony wtorek, policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, w jego samochodzie znaleziono narkotyki.

Kontrola drogowa na ulicy Rymera

W zdarzeniu, które miało miejsce około godziny 11:40, policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Zabrza, który kierował volkswagenem mimo obowiązujących zakazów sądowych. Jeden z zakazów został wydany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, a drugi przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej.

Narkotyki w samochodzie

Podczas kontroli, funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym mężczyźnie marihuanę. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy. Teraz czekają go zarzuty związane z niestosowaniem się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków.Policjanci przypominają, że złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest poważnym przestępstwem, które może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat oraz przedłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres nawet 15 lat. Dodatkowo, osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków mogą spotkać się z jeszcze surowszymi karami.

Apel o czujność i odpowiedzialność

Policja apeluje do mieszkańców Zabrza o czujność i odpowiedzialność na drogach. Jeśli zauważysz kierowców, którzy łamią zakaz prowadzenia pojazdów lub prowadzą w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie poinformuj o tym policję lub swojego dzielnicowego. Wspólna troska o bezpieczeństwo na drogach to klucz do ochrony życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Katalog firm