W Zabrzu podsumowano projekt “Dotknij nauki”
14 czerwca w dwudziestu zabrzańskich szkołach podstawowych odbywały się Festiwale Nauki będące podsumowaniem realizacji projektu „Dotknij Nauki”.
Projekt ten współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Poddziałanie 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.
Za nami Festiwale Nauki
Festiwal Nauki był podsumowaniem zajęć polegających na przeprowadzeniu samodzielnie eksperymentów i doświadczeń, w tym także tych realizowanych w formule projektu edukacyjnego. Każdy uczeń – indywidualnie lub w grupie – przygotował pracę, która została oceniona i zaprezentowana przed szerszą publicznością.
Uczestnicy projektu odwiedzili ciekawe miejsca w naszym regionie, w tym m.in. Sztolnię Królowa Luiza i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, Palmiarnię w Gliwicach, czy też Ogród Doświadczeń Stanisława Lema w Krakowie. Uczestniczyli również w spotkaniach z ekspertami, min. z pracownikami Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nauczyciele wzięli udział w warsztatach metodycznych podnoszących kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy również po zakończeniu projektu. Zakupiono sprzęt multimedialny, w tym m.in. tablice multimedialne będące niezbędnym narzędziem do realizacji podstawy programowej oraz materiały i pomoce dydaktyczne dla uczniów i uczennic realizujących zajęcia modułowe. Zakupiono również dygestorium i szafy na odczynniki chemiczne do pracowni eksperymentu naukowego.
Więcej o projekcie: https://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/projekty-unijne-i-krajowe/projekt-%E2%80%9Edotknij-nauki%E2%80%9D
Tagi:
szkoły

![Poczuj klimat świąt! Imprezy i wydarzenia w regionie [12–18 grudnia]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/2147595751.jpg)


![Sobotnie Mikołajki w Zabrzu: Niezapomniane chwile z „Królową Śniegu” [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967907.informacja.jpg)




![TOP wydarzenia w regionie – koncerty, spektakle i mikołajkowe atrakcje [05-11.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/03/1594031.informacja.jpg)









Dodaj komentarz