Spotkanie dzielnicowych z seniorami
Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zabrzu mł. asp. Łukasz Mastalerz i sierż. Falkiewicz Radosław uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w ramach Programu Aktywności Senioralnej. W trakcie prelekcji omawiano głównie tematy związane z bezpieczeństwem seniorów.
Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa seniorów
Omówiono tematykę związaną z przestępstwami “na policjanta” oraz “na wnuczka”. Przedstawiono sytuacje, w jakich seniorzy najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Przestrzegano przed zbytnią ufnością wobec obcych oraz o niewpuszczaniu nieznanych osób do domu. W czasie spotkania mundurowy uczyli, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci przypomnieli seniorom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na torebkach, w szczególności, gdy wychodzą po zmroku. Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez stróżów prawa. Po prelekcji przeprowadzonej przez dzielnicowych nastąpiły liczne pytania ze strony słuchaczy. Dotyczyły one różnych sytuacji z ich życia. Podczas spotkania dzielnicowi przypomnieli uczestnikom o aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

![Zabrze w akcji – 492 tys. zł na WOŚP! [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/WOSP-Final-Zabrze-2026-fot.-Pawel-JaNic-Janicki-300-1600x1067-1.jpg)
![Koncert Noworoczny w Zabrzu z Orkiestrą Muzeum Górnictwa i wyjątkowymi gośćmi [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/621185877_1319372476882325_6479694878201008173_n.jpg)














Dodaj komentarz