Muzeum Górnictwa Węglowego wsparło domy pomocy społecznej
Zabrzanie, pracownicy różnych instytucji i firm od kilku tygodni dają wspaniale świadectwo, że potrafią współdziałać w słusznej sprawie i że można na nich liczyć – szyją własnoręcznie maseczki, ktore trafiają m.in. do służby zdrowia.
Kolejna partia takich właśnie maseczek trafiła do zabrzańskich domów pomocy społecznej
Uszyli je pracownicy Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Dotarliśmy z prezentem do pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej nr 2 oraz Domu Pomocy Społecznej nr 3. Cieszymy się, że w tych trudnych dla wszystkich momentach możemy pomóc. Dzisiaj, w czasie walki z pandemią, wzajemne wsparcie ma niezwykły wymiar. My nie powiedzieliśmy jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa… – komentuje Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.




![[BRAK WOLNYCH MIEJC] Spacer z historią w tle. Zajrzyj do wnętrza Ratusza w Zabrzu](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/02/Kopia-%E2%80%93-tlo1-2026-02-20T082629.031-870x440-1.png)















Dodaj komentarz