Kolejna edycja Hubertusa za nami!
Piękna pogoda w sobotę przyciągnęła miłośników koni z całego Śląska na Hubertus w Zabrzu. Święty Hubert – patron myśliwych, leśników i jeźdźców – obchodzi swoje święto na przełomie października i listopada, kiedy to świętuję się zakończenie sezonu letnio-jesiennego.
Festyn na kąpielisku leśnym został przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Jeździecki Maciejówka pod patronatem honorowym Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza.
Największą atrakcją tego dnia były gonitwy jeźdźców na koniach w dwóch kategoriach wiekowych; dla młodszych i dorosłych zawodników. Każda gonitwa została poprzedzona tradycyjnym wstrzemiennym dla uczestników. Główną nagrodą w konkursach był Puchar Prezydent Zabrza. Zwycięzcą gonitwy Juniorów została Anna Kulawik, która błyskawicznie zdobyła lisi ogon. Gonitwa Seniorów została wygrana przez Łukasza Wierzchosławskiego.
Odbyły się również zawody w skokach przez płotki. Liczne atrakcje czekały na odwiedzających kąpielisko: dmuchane zamki, strefa gastronomiczna, konkurs rzutu podkową oraz konkurs strzelecki. Dla najmłodszych odbyły się zawody w poszukiwaniu lisa schowanego na terenie ośrodka. Na scenie od godziny 15 wystąpił zespół muzyczny DeFacto.









![Zabrzański Militarny Mikołaj 2025 [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967670.informacja.jpg)









Dodaj komentarz