Jan Urban przestał pełnić funkcję trenera Górnika Zabrze! Jego następcą Piotr Gierczak!
Górnik Zabrze oficjalnie rozstał się ze swoim dotychczasowym trenerem – Janem Urbanem. Decyzja wraz z podziękowaniami za wkład w rozwój drużyny została przekazana we wtorkowy poranek, 15 kwietnia. Zaledwie kilka godzin później “Trójkolorowi” ogłosili nowego szkoleniowca, którym został Piotr Gierczak!
Koniec współpracy Jana Urbana z zabrzańskim Górnikiem
To już pewne – Górnik Zabrze zakończył współpracę z Janem Urbanem. Doświadczony trener w ostatnich latach zasiadał na zabrzańskiej ławce dwukrotnie – jego pierwsza kadencja rozpoczęła się 1 lipca 2021 roku i trwała do 14 czerwca 2022 roku, obejmując 38 spotkań. Powrót do śląskiego klubu nastąpił 18 marca 2023 roku po nieudanej współpracy Trójkolorowych z Bartoshem Gaulem. Urban w trakcie drugiego kontraktu prowadził drużynę w 75 meczach, notując 35 zwycięstw, 14 remisów i 26 porażek, przekładających się na średnią 1.59 pkt/mecz.
W obecnie trwającym sezonie ligowym Górnik pod wodzą Jana Urbana wziął udział w 28 meczach, wygrywając 12 z nich, remisując w 4 i przegrywając również 12 razy, co przełożyło się na 7. lokatę w tabeli i 40 punktów na koncie drużyny. Wraz ze zwolnieniem szkoleniowca z drużyną pożegnali się jego asystenci – Marcin Prasoł, Grzegorz Staszewski oraz trener przygotowania motorycznego Cesar Sanjuan-Szklarz. Zabrzański klub przekazując informację o zakończeniu współpracy, podziękował byłemu piłkarzowi i trenerowi za wykonaną z drużyną pracę.
Trenerze, dziękujemy za wykonaną pracę, wkład w rozwój Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze! – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
Poznaliśmy nowego trenera! Jest nim Piotr Gierczak
Tego samego dnia poznaliśmy zastępcę Jana Urbana, którym został Piotr Gierczak. Dotychczasowy asystent w sztabie szkoleniowym poprowadzi zespół do końca obecnego sezonu. 48-latek od wielu lat związany jest z drużyną Trójkolorwych – już jako piłkarz występował dla drużyny w latach 1997-2003, 2006-2008 i 2010-2012. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w 2017 roku zdecydował się na pozostanie w piłce nożnej, pełniąc rolę w sztabie trenerskim, najpierw w drużynie Wilki Wilcza, a następnie od 13 lipca 2018 roku w rezerwach Górnika Zabrze.
Do końca sezonu Trójkolorowych czeka jeszcze 6 spotkań. Ich rywalami będą Stal Mielec, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice i Korona Kielce.




![75 lat Filharmonii Zabrzańskiej. Jubileusz w Domu Muzyki i Tańca [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967846.informacja.jpg)
![Obchody Barbórki w Zabrzu. Miasto oddało hołd górnikom [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967827.informacja.jpg)



![Zabrzański Militarny Mikołaj 2025 [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967670.informacja.jpg)





Dodaj komentarz