Czytelnia pod chmurką na placu Wolności, czyli w Zabrzu dobrze nam się czyta

Czas czytania: 2 min.

Już dzisiaj, 21 maja, na placu Wolności odbędzie się kolejna wspólna akcja czytania zorganizowana przez bibliotekarki z III Liceum Ogólnokształcącego wraz z Fundacją Wspierania Rozwoju Szkoły „Nasza Trójka”, w której wezmą udział uczniowie zabrzańskich szkół. Przeprowadzony zostanie także konkurs na przebranie pod hasłem „Książki w mojej głowie”. Zbiórka uczestników o godz. 11:45.

Przebieg ulicznego czytania:

  • 12.00 – 12.15 Happening „W Zabrzu dobrze mi się czyta”: uczniowie zabrzańskich szkół spotykają się na placu, będą czytali swoje przyniesione książki (czas ok. 20 min).
  • 12.15 – 12.45 Korowód: przemarsz uczestników na plac Teatralny w Zabrzu.
  • 13:00 – 13:15 prezentacja poszczególnych szkół, przebrań, haseł. Poczęstunek (według kolejności wskazanej przez Organizatora).
  • 13:20 – 13:40 Śmiechoterapia – happening teatralny.
  • 13:45 Ogłoszenie wyników konkursu oraz zakończenie imprezy.

Konkurs na przebranie „Książki w mojej głowie”

Hasło jest inspiracją do wykonania przebrania lub elementu ubioru. Rozumiane jest przez nas jako nawiązanie do książki, która utkwiła w pamięci, była ważna dla kogoś czy też wzbudziła w czytelniku uczucie rozbawienia bądź smutku (lub inne emocje). Spośród zgromadzonych jury wybierze najciekawsze kostiumy

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe