Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczanie telefonu - sprawdzone metody

  • Dodano: 2019-04-29 10:00

Nasz smartfon stał się jednym z najważniejszych urządzeń codziennego użytku - ciężko wyobrazić sobie dzień bez sprawdzenia poczty lub serwisów społecznościowych. Warto zadbać o zabezpieczenie sprzętu. Sprawdź jak zadbać o telefon.

Szkło hartowane

Niezależnie od tego jaką cechę naszego telefonu cenimy sobie najbardziej, ekran jest w nim jednym z kluczowych elementów. Najnowsze smartfony posiadają matryce o jakości nie odbiegającej od tych montowanych w najlepszych telewizorach, dlatego rozbicie jej może być kosztowne i niejednokrotnie przekroczyć 1/3 ceny sprzętu. Warto pomyśleć o ochronie ekranu już podczas zakupu i wybrać telefon z wzmocnionym szkłem - nazywa się ono Gorilla Glass i więcej o nim przeczytasz tutaj.

Posiadanie fabrycznego szkła, odpornego na uderzenia, jest istotne, ale warto wyposażyć się w dodatkową szybkę, którą montujemy na ekranie naszego telefonu - jest to szkło hartowane, mające przejąć moc uderzeniową podczas upadku lub stuknięcia czymś w smartfon. Montuje się je w prosty sposób i można to zrobić własnoręcznie.

Montaż powinien odbyć się w miejscu wolnym od zabrudzeń i kurzu - na ekranie nie może znajdować się żadna drobinka, która może dostać się pod montowaną powierzchnię. Dzięki takiej dbałości unikniemy pęcherzyków powietrza i samoczynnego odklejenia się szkła. W zakupionym zestawie znajdziemy odpowiednie ściereczki, które trzeba użyć.

Wzmocnione etui

Kiedy mamy zabezpieczony ekran, możemy poczuć się bezpieczniej, ale warto pamiętać, że to tylko połowa naszego telefonu - tył nadal zostaje bez warstwy ochronnej. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy nasz telefon posiada szklane plecki. W takim wypadku warto wyposażyć się w odpowiednie etui.

Podstawowe etui można znaleźć już za kilka złotych. Najczęściej znajdziemy je w formie silikonowego, przezroczystego case’a, który dodatkowo może posiadać wzory i upiększyć nasz smartfon. Nawet taka, podstawowa forma zabezpieczenia będzie lepsza od jego braku.

Dla bardziej wymagających stworzono etui wzmacniane, które zapewni większą ochronę podczas upadku. Specjalna konstrukcja zrobiona jest z tworzywa sztucznego. Jego twardość jest dostosowana tak, żeby przejąć moc uderzenia i rozproszyć ją po maksymalnie dużej powierzchni. Szczególną uwagę przykłada się do rogów, które najczęściej uderzają jako pierwsze - to tam znajdują się specjalne wypustki, chroniące ten element telefonu.

Ubezpieczenie telefonu

Dla osób, które nie ufają żadnej z wymienionych wcześniej metod, polecamy ubezpieczenie telefonu - przyda się każdemu, kto ma tendencję do rozbijania smartfonu. Ta forma ochrony jest szczególnie polecana w przypadku drogich telefonów. Tańsze model mogą nie być warte zainwestowanych w nie środków, a naprawa może przekroczyć cenę urządzenia.

Każdy telefon posiada gwarancję, która obejmuje uszkodzenia nie powstałe z winy użytkownika - ta ochrona trwa zazwyczaj dwa lata. W przypadku uszkodzeń mechanicznych gwarancja nie działa. Kiedy mamy wykupioną polisę, ubezpieczyciel wyceni szkodę i w razie potrzeby pokryje koszty naprawy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.