Wiadomości z Zabrza

Wybór materacy do spania w Zabrzu - jaki będzie najlepszy?

  • Dodano: 2021-03-23 09:15, aktualizacja: 2021-06-08 10:48

Chcesz spać zdrowo i wygodnie? Istnieje na to przepis! Już teraz wybierz odpowiedni materac dla siebie.

Wybór materaca jest kluczowy

Wiele osób stawia na zdrowy tryb życia. Warto jednocześnie nie zapominać, że to sen jest najważniejszą aktywnością, która reguluje w taki sposób układy naszego organizmu, byśmy byli w stanie efektywnie realizować nasze cele. Niezależnie od tego, czy walczymy o lepszą sylwetkę, chcemy obniżyć poziom stresu w naszym życiu, czy wesprzeć swoją kreatywność i produktywność – odpowiednie podejście do snu nam w tym pomoże. Byśmy mogli pomóc swojemu wypoczynkowi, warto sięgnąć po odpowiedni materac. Szczególnie teraz – gdy o stan naszego zdrowia musimy troszczyć się ze zdwojonymi wysiłkami. Jak więc dobrać najlepszy materac?

Dobór najlepszego materaca nie jest prosty

Nie istnieje idealny materac, który spełni potrzeby każdego. Nie jest to możliwe ze względu na anatomię ludzką – jesteśmy bardzo różni od siebie, każde ciało ma inne potrzeby. Odpowiedni materac ma nam zapewnić skuteczne podparcie i higienę snu. Tu nie do końca komfort powinien być naszym priorytetem – jeśli dobierzemy materac odpowiedni dla potrzeb naszego ciała, szybko odczujemy, że sen daje nam więcej energii, a sam wypoczynek jest wygodniejszy. Łączymy więc niejako przyjemne z pożytecznym.

Istnieje kilka parametrów, które należy uwzględnić przy wyborze materaca. Oto one:

  • Twardość – określa to, jak skutecznie dany materac będzie w stanie wspierać osobę o konkretnej masie ciała. Ujednolicona skala twardości przewiduje, że – materace H1 zapewnią odpowiedni wypoczynek osobom, których masa ciała nie przekracza 60 kilogramów, materace H2 zapewnią wypoczynek osobom, których masa ciała wynosi od 60 do 80 kilogramów, materace H3 zapewnią wypoczynek osobom, których masa ciała to od 80 kilogramów do 100 kilogramów, a H4 przeznaczone są dla osób, których masa ciała przekracza 100 kilogramów.
  • Typ materaca – współcześnie wybiera się materace sprężynowe (kieszeniowe), piankowe lub mieszanki piankowych i sprężynowych. Zarówno jedne, jak i drugie mogą zapewniać znakomity komfort. Sprężynowe są jednak przeważnie nieco tańsze. Współczesne materace piankowe są równie wytrzymałe, zapewniają znakomity komfort i jakość snu.
  • Mikroklimat – niewielu producentów w Polsce zwraca uwagę na ten parametr, a jest on bardzo kluczowy – odpowiedni materac ma nam zapewniać ochronę przed grzybami, bakteriami i alergenami. Jego powłoka musi zachowywać odpowiednią wentylację, a wnętrze nie stwarzać warunków do rozwoju niebezpiecznych dla nas mikroorganizmów.

Wybierz materac znanej marki Hilding

Zabrze to miasto, w którym dostępnych jest wiele sklepów, gdzie możesz zapoznać się z materacami topowych marek i zadecydować, jaki model najlepiej spełni Twoje potrzeby. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać materac w Zabrzu, na Materacezabrze.eu znajdziesz wszelkie niezbędne informacje odnośnie do dostępnych produktów. Strona ta jest koordynowana przez ekspertów z Hilding Anders – marki, która od lat zmienia sposób, w jaki śpią Polacy. To szwedzka jakość, która zdobyła serca klientów z kilkudziesięciu krajów. Marka od lat dba o swoich klientów i tworzy coraz to bardziej innowacyjne materace – zgodnie z potrzebami naszej anatomii, fizjologii i psychiki. Topowe rozwiązania Hilding Anders powstają w nowoczesnych laboratoriach, gdzie odkrycia nauki przekuwane są w produkty, które znakomicie wspierają sen. Misją Hilding Anders jest dostarczenie światu zdrowego snu. Produkty tej marki wielokrotnie były odznaczane przez podmioty specjalizujące się w produktach mających zapewnić nam optymalne warunki do wypoczynku – np. Instytut AEH, czy zdrowykregoslup.pl.


Jeśli interesuje Cię materac w Olsztynie, na Materaceolsztyn.eu znajdziesz więcej informacji na ten temat!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Klaudia

    Dobre są w sklepie medycznym ArtMedic Viscotherapy (materace piankowe).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.