Wiadomości z Zabrza

Wybierasz się na urlop? Pamiętaj o czymś do czytania!

  • Dodano: 2023-03-28 15:30

W ciągu roku nie mamy zbyt dużo czasu na czytanie. Ciągle szukamy wymówek: praca, obowiązki, dzieci, zmęczenie... dlatego, gdy wybieramy się na urlop, warto zabrać ze sobą ciekawą lekturę. O ile podróżując samochodem, możemy zabrać nawet kilka grubszych książek, tak podczas podróży samolotem może być to niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem jest czytnik e-booków, dzięki któremu możemy zabrać ze sobą tyle książek, ile tylko chcemy. A to wszystko w niewielkim urządzeniu.

E-book czy książka - co wybrać?

Nawet jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych książek, uwielbiasz dotykać i wąchać papier nowej, nieczytanej przez nikogo lektury, to zabranie kilku opasłych tomów na urlop może być problematyczne. A przecież jeśli szybko czytasz i chcesz wylegiwać się na plaży całymi dniami, spokojnie zdążysz je wszystkie przeczytać. Możesz wrzucić kilka książek do auta, ale co zrobisz, lecąc samolotem?

W bagażu podręcznym zbyt dużo się nie zmieści. Nie każdy opłaca bagaż rejestrowany. W takich chwilach z pomocą przychodzi czytnik e-booków. Możesz go zabrać ze sobą wszędzie, bo jest niewiele większy od telefonu. Zmieści się do walizki, torebki, a nawet do większej kieszeni. Dzięki niemu nie będziesz musiał przejmować się zbyt ciężkich lub dużym bagażem. Możesz zabrać ze sobą nawet kilkadziesiąt książek, które zajmą minimum miejsca.

E-book idealny na urlop

Jeszcze niedawno kupowanie e-booków było czymś zupełnie nowym. Dziś są one jednak coraz bardziej powszechne. E-booki są łatwo dostępne i "poręczne". Możemy je czytać także na telefonie, choć o wiele wygodniej robi się to na większym ekranie czytnika. Co więcej, ekran ten imituje papier, więc zupełnie inaczej oddziałuje na nasz wzrok. Czytanie na czytniku jest zdrowsze niż korzystanie do tego celu z telefonu. 

Gdzie kupować e-booki? Teraz nie musimy się zbyt długo nad tym zastanawiać. Praktycznie każda księgarnia internetowa oferuje szeroki wybór e-booków. Możesz przebierać w literaturze naukowej, książkach sci-fi, romansach, fantastyce, poradnikach, a nawet książkach dla najmłodszych. To fajny pomysł na dłuższą podróż samolotem. Możesz kupić kilka e-booków dla swojego dziecka i czytać mu przez całą drogę lub gdy będzie się nudzić. Zarówno Twój komfort podróży, jak i komfort pozostałych pasażerów będzie o wiele większy. Dziecko będzie spokojnie słuchać opowieści. A jeśli lecisz sam lub z drugą połówką, możesz wybrać taką książkę, jaką tylko chcesz. Gwarantujemy, że lot minie Ci o wiele szybciej i przyjemniej. A później oddasz się lekturze na gorącej plaży!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.