Wiadomości z Zabrza

Wybieramy dom we Wrocławiu - co powinniśmy wiedzieć?

  • Dodano: 2020-01-28 10:15

Kiedy kupujemy nowe mieszkanie lub dom, to zastanawiamy się nad bardzo wieloma rzeczami. Zdarza się, że jedną ofertę oglądamy kilka razy, zanim w ogóle zdecydujemy się na telefon do dewelopera. Dzięki Internetowi możemy dokładnie sprawdzić okolicę, dowiedzieć się, czy to właśnie miejsce będzie dla nas tym idealnym. Z tego też względu wielką trudność może nam sprawiać klęska urodzaju - bo jak wybrać mieszkanie, kiedy wszystkie wyglądają tak dobrze?

Przy wyborze mieszkania zazwyczaj kierujemy się kilkoma kryteriami. W pierwszej kolejności najczęściej chodzi nam o cenę. Zazwyczaj i tak musimy wziąć kredyt hipoteczny, dlatego dziesięć tysięcy na plus czy minus nie stanowi dla nas większej różnicy: chodzi jednak o to, że kiedy dokonujemy porównania, to staramy się również nie przepłacić.

Drugim kryterium jest rozmiar mieszkania. Jeżeli jesteśmy małżeństwem, które nie planuje posiadania dzieci, a do tego nie mamy zamiaru przyjmować zbyt wielu gości, to wcale nie musimy przepłacać za ogromne lokum - chyba, że właśnie tego potrzebujemy do życia. Nikt nie powiedział przecież, że samotne małżeństwo musi mieszkać akurat w małym domu. Niektórzy jednak wolą właśnie taki - a to dlatego, że nie ma z nim dużo sprzątania. 

Czym kierować się przy wyborze mieszkania?

Trzecim, najważniejszym dla niektórych kryterium jest lokalizacja - zazwyczaj od tego uzależniona będzie także cena. Czy wolimy coś mniejszego, ale bliżej centrum? Czy nie znosimy hałasu, dlatego zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w Poznaniu, ale na obrzeżach miasta? A może chcemy żyć pośrodku - ani w samym centrum, ani na peryferiach? Deweloperzy budują nowe domy we Wrocławiu (i innych miastach) po prostu wszędzie,

o czym możemy przekonać się pod tym adresem: https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-domy-wroclaw.


W tej kwestii warto wziąć pod uwagę bliskość najważniejszych punktów orientacyjnych. Na pewno będziemy potrzebować sklepu - ale w mieście wojewódzkim znajdziemy takowy przy każdej ulicy. Przyda się również mieć niedaleko do przychodni lekarskiej, żeby w razie choroby nie musieć jechać przez kilka ulic. Kiedy mamy dzieci, dobrze jest również, kiedy w pobliżu znajduje się szkoła. Dobrze jest mieć też w okolicy aptekę, a także weterynarza, jeśli posiadamy zwierzęta. Najważniejsze jest to, byśmy zadbali o własny komfort, a to może nam zapewnić właśnie łatwy dostęp do miejsc specjalistycznych.

Jak wybrać wymarzone miasto do mieszkania?

Wybór lokalizacji na mapie Polski przy zakupie domu i mieszkania może niektórym wydawać się wręcz luksusem. W dzisiejszych czasach mieszkamy bowiem tam, gdzie zazwyczaj pracujemy. Jednak jeżeli możemy gdzieś zacząć nowe życie, powinniśmy zdecydować się właśnie na Wrocław – stolica Dolnego Śląska słynie nie tylko z niskiego bezrobocia, ale również z wysokich standardów życia. 

Reasumując, Poznań warto wybrać z bardzo wielu powodów, a ekonomiczne są tylko jednymi z nich. Przede wszystkim jest to lokalizacja pod wieloma względami atrakcyjna dla wszystkich grup wiekowych – zarówno studentów, jak i osób w sile wieku!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.