Wiadomości z Zabrza

Wolna Grupa Bukowina

  • Dodano: 2009-03-30 15:29, aktualizacja: 2009-04-02 13:56

Zapraszamy na jedyny i wyjątkowy koncert Wolnej Grupy Bukowina. Niezapomniane teksty, specyficzny klimat oraz lata doświadczenia zespołu to gwarancja miło spędzonego czasu w towarzystwie poezji śpiewanej.


Jeśliby przyjąć za początek Bukowiny ich pierwszy sukces, wówczas należałoby przyjąć przełom lipca i sierpnia 1971 roku. Tamtego lata na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej Bukowina (wówczas bodajże jako duet Belon - Zajączek) "skosiła" główne nagrody. Jednakże Zespół działał wcześniej: od roku 1970. Końcem Bukowiny niewątpliwie była śmierć lidera w 1985. Muzycy rozjechali się w różne strony i dopiero po upadku totalitaryzmu Zajączek, Wojtek i Wacek zdecydowali się znów zagrać razem. Bukowina zmartwychwstała, uwolniony do cenzorów i innych panów, decydujących czego społeczeństwo ma słuchać, rynek fonograficzny umożliwił wydanie archiwalnych, studyjnych nagrań po tylu latach !

Koncert obędzie się w piątek 3 Kwietnia w Kinie "Roma" w samym centrum Zabrza. Bilety w cenie 20 i 30 zł do nabycia w kasie kina, sklepie muzycznym "Nutka" oraz siedzibie Stowarzyszenia Wielka Flota Zjednoczonych Sił  przy ul Dworcowej 9/16, które jest organizatorem imprezy. Cały Dochód z biletów przeznaczony będzie na świetlicę środowiskową "Nasza Chata" 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.