Wiadomości z Zabrza

Wakacyjna praca w Wielkiej Brytanii - zarobki w funtach kuszą młodych

  • Dodano: 2019-07-15 13:15

Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest jednym z najchętniej wybieranych w Europie, dzięki atrakcyjnym zarobkom i dużemu zapotrzebowaniu na pracowników. Dobra sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii jest ściśle powiązana z powstawaniem wciąż nowych miejsc pracy. 

Mamy szczyt wakacji letnich, a tysiące młodych osób z całego kraju podejmuje tymczasowe prace, aby szybko zarobić dodatkowe pieniądze. Wiele młodych osób wybiera pracę w Wielkiej Brytanii, gdzie mogą zarobić GBP. Obecnie funt brytyjski jest jedną z najwyżej notowanych walut, a to oznacza, że kurs wymiany waluty GBP/PLN kształtuje się niezwykle atrakcyjnie. Porównanie kursów walut na internetowykantor.pl/kurs-funta/ pozwoli Ci uzyskać wiedzę o tym, jak wiele możesz zyskać, pracując przez wakacje w Wielkiej Brytanii.

Czy powinienem płacić podatek?

Każdy w Wielkiej Brytanii korzysta z tzw. „ulgi osobistej”, czyli kwoty, którą możesz zarobić w każdym roku finansowym, zanim będziesz musiał zapłacić podatek od swojego dochodu. W ostatnich latach liczba ta została zwiększona kilkukrotnie, a obecnie wynosi 11 500 GBP.

Większość studentów, którzy po prostu mają letnią pracę, nie będzie zarabiać tego rodzaju pieniędzy, więc teoretycznie nie powinni płacić podatku od dochodów z pracy letniej.

Ale to nie jest dokładnie to, w jaki sposób działa system podatkowy - płacisz podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne, zawierające się w każdym odcinku wypłaty, z obliczeniami opartymi na tym, że zarabiasz tę kwotę co tydzień przez cały rok - nie tylko latem.

Powiedzmy, że masz letnią pracę płatną 300 funtów tygodniowo przez okres pięciu tygodni w okresie przerwy letniej. Twoje całkowite zarobki wyniosą 1500 GBP - znacznie poniżej progu zasiłku osobistego, co oznacza, że ​​nie powinieneś płacić podatku dochodowego od tych zarobków.

Jednak system PAYE najprawdopodobniej odliczy podatek od twojego pakietu płacowego, opierając się na założeniu, że zarabiałbyś 15 600 GBP rocznie, gdybyś pracował przez cały rok - liczba wyższa niż próg zasiłku osobistego. W rezultacie będziesz musiał odzyskać podatek, który zapłaciłeś.

Mimo to próg składek na ubezpieczenie społeczne jest inny - trzeba zapłacić 12% od każdej kwoty zarobionej ponad 157 GBP tygodniowo.

Internetowykantor.pl - dogodnym rozwiązaniem na zwiększenie zarobku w funtach

Internetowykantor.pl to platforma wymiany walut, gdzie możesz wymienić cztery podstawowe waluty: EUR, CHF, USD i GBP oraz kilkanaście innych walut. Jest to serwis bardzo przydatny dla wszystkich, którzy chcą w szybki i bezpieczny sposób wymienić walutę. Wymiana walut w internetowykantor.pl to darmowe przelewy do 11 banków, oraz wiele dodatkowych możliwości, jakie daje nowa aplikacja na urządzenia mobilne. Np. teraz w okresie letnim do 31 sierpnia  rejestrując się z tego linku można zdobyć kartę do Allegro o wartości 25 zł

Porównanie kursów walut w internetowym kantorze jest bardzo proste, a dodatkowo przez cały proces – zarówno porównania kursów walut, jak i wymiany walut GBP/PLN, przeprowadzi Cię jasno sporządzona instrukcja „krok po kroku”.

Serwis InternetowyKantor.pl przyda Ci się, gdy zarobione funty zechcesz wymienić na złotówki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.