Wiadomości z Zabrza

Upadłość konsumencka a rozwód

  • Dodano: 2022-05-26 11:30, aktualizacja: 2022-05-27 08:32

Każda osoba mająca długi jest w ciężkiej sytuacji. Niewątpliwie odbija się to na jej życiu prywatnym, a szczególnie rodzinnym. W takiej sytuacji często dochodzi do poważnych sprzeczek pomiędzy żoną i mężem. W wielu wypadkach prowadzą one do trwałego rozpadu małżeństwa. Pora się zastanowić, jaki jest związek pomiędzy upadłością konsumencką i rozwodem. Co mówią profesjonaliści?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej a małżeństwo

Podczas upadłości konsumenckiej i postępowania jest dokładnie badana sytuacja zadłużonej osoby. Szczególnie ważny jest majątek. Spore znacznie, ma tak zwany majątkowy ustój pomiędzy małżonkami. Przed rozwodem małżonkowie mają wspólnotę majątkową. Co to oznacza? Każdy majątek nabyty podczas trwania małżeństwa jest ich majątkiem wspólnym.

Gdy jeden z małżonków ogłosi upadłość, to ma to wpływ także na druga stronę. Odwrotnie jest, gdy małżonkowie zdecydowali się wcześniej na rozdzielność majątkową. Wówczas do masy upadłości jedynie wchodzi majątek, który należy do tak zwanego upadłego. Może się to na pierwszy rzut oka wydawać nieco skomplikowane.

Wpływ rozwodu na rozdzielność majątkową

Oczywiście rozwój i upadłość konsumenta to całkiem inne postępowania. Orzeczenie rozwodu nie chroni jednego małżonka przez drugiego. Gdy podczas małżeństwa małżonkowanie się nie zdecydowali na rozdzielność majątkową, to po rozwodzie i tak powstaje rozdzielność. Jednak do masy upadłości może także wchodzić wspólny majątek małżonków, który został nabyty podczas małżeństwa.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej a rozwój

Upadłość konsumencka przez jednego z małżonków po rozwodzie wywołać również może skutki wobec drugiego. Powstanie majątkowej rozdzielności nie powoduje jednak, że syndyk nie będzie już prowadził żadnych czynności wobec wspólnego majątku z samego okresu małżeństwa. Rozwój nie jest na pewno przeszkodą do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Niezmiernie ważna w tym wypadku jest konsultacja z prawnikiem. Pomoże nam on przeanalizować sytuację obecną dłużnika, a także wskaże rozwiązania możliwie najkorzystniejsze. Niezmiernie ważne jest to, że sama upadłość jest skutecznym sposobem na zadłużenie, ponieważ dzięki niej zyskać można umorzenie swoich wszelkich zobowiązań. Sporo ważnych, jak i cennych informacji znajdziemy tutaj: https://kancelaria-odszkodowanie.pl/upadlosc-konsumencka-katowice

Profesjonalistów znajdziesz tutaj:

Kancelaria Prawna RESTITUTIO

ul. Wolności 330, 41-800 Zabrze

tel.: 881 820 009

https://kancelaria-odszkodowanie.pl/upadlosc-konsumencka-katowice

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.