Wiadomości z Zabrza

Uczelnia w Gliwicach proponuje studia tańsze nawet o 13 000 zł

  • Dodano: 2015-02-16 06:00, aktualizacja: 2015-02-16 06:23
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach, która rozpoczęła właśnie rekrutację zimową na studia zaproponowała swoim kandydatom nie lada gratkę.  Z okazji obchodzonego w 2015 roku Jubileuszu 10-lecia przygotowała specjalną ofertę – możliwość bezpłatnego studiowania na drugim kierunku lub na drugiej specjalności, dzięki czemu na gliwickim wydziale WSB będzie można zdobyć dwa dyplomy, płacąc czesne tylko na jednym kierunku/specjalności, oszczędzając nawet 13 000 zł.
 
 
Psychologia, pedagogika i tradycyjnie już bezpieczeństwo narodowe – to kierunki studiów I stopnia, na które prowadzony jest nabór. Pierwsze zajęcia ruszą już w marcu, zatem czasu na podjęcie decyzji pozostało niewiele. 
 
 
Pedagogika i bezpieczeństwo narodowe to kierunki, które od lat znajdują się w ofercie wydziału i z roku na rok cieszą większą popularnością. Nowością jest natomiast psychologia, która swój debiut miała w październiku minionego roku i obecnie kształcą się tam pierwsi adepci zawodu. Warto zwrócić uwagę na to, że psychologię na gliwickim wydziale WSB wyróżnia najbardziej atrakcyjne czesne w regionie Śląska - w wysokości 370 zł/miesiąc (studia dzienne) lub 360 zł/miesiąc (studia zaoczne) - stałe, niezmienne przez cały okres studiów. Uczelni kształcących na tym kierunku na poziomie studiów I stopnia (3-letnich) jest w całym województwie zaledwie kilka. WSB jest pierwszą w Gliwicach. Bogaty wachlarz specjalności na psychologii odpowiada potrzebom rynku pracy, a jednocześnie koresponduje z problematyką bezpieczeństwa, stanowiącą główny obszar działalności dydaktyczno-wychowawczej i naukowo-badawczej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Oto niektóre z nich: psychologia kryminalistyczno-śledcza, psychologia służb mundurowych, psychologia sytuacji kryzysowych, psychologia mediacji i negocjacji, czy psychologia w biznesie i zarządzaniu.
 
 
Studia w WSB mają też inne atuty. To przede wszystkim zajęcia terenowe, a zatem nacisk na praktyczny aspekt kształcenia. Studenci realizują godziny dydaktyczne w ramach wybranych przedmiotów w potencjalnych, przyszłych zakładach pracy. W ten sposób nabywają i rozwijają kompetencje, niezbędne do sprawnego poruszania się po rynku pracy. W terenie organizowane są również zajęcia z wychowania fizycznego. Mają one charakter obozów sportowych, realizowanych w najatrakcyjniejszych turystycznie zakątkach Polski. To okazja do sprawdzenia swojej kondycji, ale też do integracji i budowania relacji ze znajomymi z grupy.  Przecież studia to niezapomniany czas, w którym poza nauką, trzeba wykuć radosne wspomnienia młodzieńczych lat.
 
 
Uczelnia w Gliwicach proponuje studia tańsze nawet o 13 000 zł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.