Wiadomości z Zabrza

Tour de Pologne: Remi Cavagna wygrywa szósty etap, świetny dzień Polaków!

  • Dodano: 2021-08-15 10:00, aktualizacja: 2021-08-16 10:34

Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) wygrał szósty etap 78. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas w Katowicach. Znakomite, trzecie miejsce zajął Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), a piąty był Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), który dzięki temu występowi przesunął się na podium klasyfikacji generalnej.

Sobotni odcinek liczył 19,1 kilometra

Kolarze rywalizowali na wymagającej technicznie trasie, w sprzyjających warunkach pogodowych i wysokich temperaturach. Przejeżdżali przez najbardziej urokliwe zakątki miasta, a start i meta ulokowane były w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka. Tego dnia na trasie nie znalazły się żadne premie lotne LOTTO ani górskie PZU – dotychczasowi liderzy tych dwóch klasyfikacji mogli więc być pewni utrzymania swoich trykotów.

W rywalizacji najlepszy okazał się Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step)

Francuz uzyskał czas 22:10 i ze spokojem mógł obserwować poczynania rywali. Żaden z nich nie zdołał go wyprzedzić. Drugi czas zanotował lider klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), tracąc do zwycięzcy 13 sekund i umacniając się na prowadzeniu w łącznym zestawieniu. Ze znakomitej strony zaprezentował się Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), który z rezultatem 22:26 zajął trzecie miejsce.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), dotychczas czwarty w klasyfikacji generalnej ukończył etap na piątej pozycji, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej CARREFOUR na trzecie miejsce i traci do liderującego Joao Almeidy 33 sekundy. Drugi w „generalce” jest Matej Mohorić (Bahrain-Victorious) ze stratą 26 sekund.
W klasyfikacji najlepszy sprinter LOTOS nowym liderem został Joao Almeida. Zmiany nie zaszły w klasyfikacji najlepszy góral PZU, gdzie już wcześniej pierwszą pozycję zapewnił sobie Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski). Podobnie rzecz ma się w klasyfikacji najaktywniejszy zawodnik LOTTO, gdzie prowadzi Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Klasyfikacji drużynowej ENERGA przewodzi ekipa Deceuninck – Quick Step.

Ostatnim aktem rywalizacji w 78. Tour de Pologne będzie niedzielny, 145-kilometrowy etap z Zabrza do Krakowa. Najprawdopodobniej zakończy się on finiszem większej grupy.

Liderzy klasyfikacji:

  • Klasyfikacja generalna CARREFOUR: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)
  • Klasyfikacja najlepszy sprinter LOTOS: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)
  • Klasyfikacja najlepszy góral PZU: Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski)
  • Klasyfikacja najaktywniejszy zawodnik LOTTO: Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert)
  • Klasyfikacja drużynowa ENERGA: Deceuninck – Quick Step
  • Premia LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika w klasyfikacji generalnej CARREFOUR: Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)
     Patronem medialnym wydarzenia jest portal Zabrze.com.pl.
Patronat portalu Zabrze.com.pl

Tour de Pologne: Remi Cavagna wygrywa szósty etap, świetny dzień Polaków!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.