Wiadomości z Zabrza

Top 3 atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie i okolicy

  • Dodano: 2022-01-11 10:00, aktualizacja: 2022-01-12 08:36

Szklarska Poręba przyciąga do siebie turystów praktycznie w każdy weekend. To wyjątkowe miejsce, w którym można odetchnąć od rzeczywistości, szczególnie gdy na co dzień mieszka się w zatłoczonych miastach. Ta niewielka miejscowość jest położona w dolinie rzeki Kamiennej na Dolnym Śląsku. Z całą pewnością znajdziesz tutaj wiele interesujących miejsc, jakie zaspokoją Twoje pragnienia. Które lokacje odwiedzić najpierw? W tym tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Przekonaj się sam!

Jak dobrze spędzić czas w Szklarskiej porębie? Oto kilka możliwości

Nie bez powodu przyjeżdża tutaj tak wielu entuzjastów naturalnego piękna. Pierwszą destynacją, którą doprawdy wszyscy są zainteresowani, jest szczyt Karkonoszy – Śnieżne Kotły. Warto spróbować się na nie wdrapać, gdy jest możliwość, ponieważ w ostrzejszych momentach zimy, jest to po prostu niemożliwe. A to naprawdę bardzo satysfakcjonujące uczucie, ponieważ dla wielu to właśnie na tę grań prowadzi najpiękniejszy szlak. Śnieżne Kotły mają w sobie trochę prawdziwej esencji alp. Wynika to z faktu, że występuje tam wiele chronionych i rzadkich gatunków roślin. Na szczycie czeka, oczywiście, wspaniała panorama oraz dawne schronisko „Nad Śnieżnymi Kotłami”, czyli obecnie radiowo-telewizyjny ośrodek nadawczy. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest muzeum minerałów. To fizycznie mniej wymagająca atrakcja. W tym prywatnym muzeum można znaleźć fascynujące i różnorodne okazy. Warto w miejscu dodać, że najstarszy minerał pochodzi z gór kaczawskich i liczy sobie aż 570 mln lat! 

Japonia w sercu Karkonoszy, czyli wspaniały mariaż, który Cię zachwyci

Jeśli chcesz odkryć w polskich górach coś fascynującego, skieruj swoją uwagę na niedaleko leżącą od Szklarskiej Poręby Przesiekę. Znajdziesz tam nadzwyczajny mariaż kultury Dalekiego Wschodu i polskich gór. To najwyżej położony ogród japoński w Polsce, który zachwyca bogactwem roślin oraz niezwykle harmonijną kompozycją. Znajdziesz tam imponującą, bo liczącą około 3000 krzewów kolekcję różaneczników w ponad 80 odmianach, ale i wiele więcej! Wspaniałe ukazanie sztuki Bonsai niewątpliwie zachęci do odpoczynku. Zwiedzający mogą także liczyć na obejrzenie jednej z największych prywatnych kolekcji zbroi japońskich w Polsce. Jak widzisz, to niepowtarzalna okazja. Warto nadmienić, że nawet najbardziej wymagający, czyli najmłodsi członkowie rodziny nie powinni się zbytnio nudzić. Ich uwagę na pewno przykują liczne zjeżdżalnie i linowe wieże wspinaczkowe w parku zabaw. To wszystko zapewnia Mała Japonia, którą znajdziesz pod linkiem www.malajaponia.pl. Wybierz to miejsce i zachwyć się roślinnością Ogrodu Japońskiego Siruwia.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.