Wiadomości z Zabrza

Rejestracja znaku towarowego firmy znak zysku

  • Dodano: 2023-11-28 10:15

Twoja marka to symbol, którego używają Twoi klienci, aby Cię wybrać. To wyróżnia Cię na tle konkurencji. Rejestracja marki firmy pomoże go chronić. Prawie każdy kraj ma możliwość uzyskania praw wyłącznych do znaku towarowego. W tym celu konieczne jest przejście procedury zwanej „Rejestracja znaku towarowego”. Osoba prawna lub osoba fizyczna, która zarejestrowała znak towarowy, ma prawo zabronić jego używania innym osobom.

Rejestracja znaku towarowego zapewnia właścicielowi inne korzyści:

  • wzrost ceny produktu, usługi lub firmy w ogóle
  • umiejętność zwalczania podrabiania, podrabiania czy nieuczciwej konkurencji
  • możliwość przeniesienia praw do używania znaku na inną osobę.

Zalety współpracy z Profitmark

Profitmark.net to międzynarodowe biuro patentowe działające online. Nasza witryna jest witryną rejestrującą znaki towarowe. Świadczymy usługi w zakresie międzynarodowej rejestracji znaków towarowych – przeprowadzamy urzędową rejestrację znaków towarowych i znaków usługowych na terenie WNP, Unii Europejskiej, USA, a także w niektórych innych krajach.

Międzynarodowa rejestracja znaku towarowego

UW UE istnieje czterostopniowy system rejestracji znaków towarowych. To, który z nich wybierzesz, zależy od potrzeb Twojej firmy.

Jeżeli po prostu potrzebujesz ochrony w jednym państwie członkowskim UE, możesz wystąpić o rejestrację znaku towarowego bezpośrednio w odpowiednim krajowym urzędzie ds. własności intelektualnej. To jest sposób narodowy.

Jeśli potrzebujesz ochrony w Belgii, Holandii i/lub Luksemburgu, możesz wystąpić do Urzędu ds. Własności Intelektualnej Beneluksu (BOIP), jedynego regionalnego urzędu ds. własności intelektualnej w UE, o ochronę znaku towarowego w tych trzech państwach członkowskich. To sposób regionalny.

Jeśli potrzebujesz ochrony w większej liczbie państw członkowskich UE, możesz złożyć wniosek o rejestrację znaku towarowego UE w EUIPO – jest to europejski sposób.

Systemy krajowe, regionalne i europejskie uzupełniają się i działają równolegle.

Znaki towarowe na poziomie krajowym i regionalne znaki towarowe są niezbędne użytkownikom, którzy nie chcą lub nie potrzebują ochrony swoich znaków towarowych na poziomie UE. Unijne znaki towarowe są chronione we wszystkich państwach członkowskich UE.

Czwartą drogą do ochrony w UE jest droga międzynarodowa poprzez międzynarodowy system rejestracji znaków towarowych. Możesz skorzystać ze swojego krajowego, regionalnego lub unijnego zgłoszenia znaku towarowego, aby rozszerzyć swoją ochronę na arenie międzynarodowej w dowolnym kraju, który podpisał Protokół madrycki.

Rejestracja znaku towarowego w Internecie

Aby zarejestrować znak towarowy online, należy wykonać kilka prostych kroków bezpośrednio na stronie. Korzystamy z oprogramowania, które pozwala na wykonanie wszystkich procedur bez konieczności wizyty w urzędzie patentowym. Wystarczy sprawdzić znak, wypełnić formularz i dokonać płatności.

Każdy znak towarowy, który jest zarejestrowany w urzędzie patentowym wybranego kraju, musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim znak ten nie powinien naruszać praw osób trzecich. Głównym wymaganiem jest niepowtarzalność oznaczenia. Eksperci dokładnie sprawdzą znak towarowy przed wydaniem dla niego certyfikatu.

Możliwa jest także przyspieszona rejestracja znaku towarowego, ale tylko w tych krajach, w których jest to możliwe i za dodatkową opłatą.

Sprawdź znak towarowy online

Jedną z naszych usług jest bezpłatne sprawdzenie znaku towarowego. Na naszej stronie internetowej za pomocą specjalnego systemu można wstępnie sprawdzić znak towarowy. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  • Wprowadź żądany znak towarowy
  • Wybierz kraj
  • Określ klasy rejestracji (lub wyszukaj po wszystkich klasach)
  • Naciśnij „szukaj”.

Po takiej kontroli będziesz mógł zobaczyć zarejestrowane znaki towarowe podobne lub całkowicie identyczne. W niektórych przypadkach nasi eksperci mogą zasugerować rezygnację z pomysłu rejestracji lub zmianę nazwy znaku. W tym drugim przypadku dokonane przez Ciebie zmiany pozwolą wzmocnić cechy wyróżniające znak towarowy i tym samym skutecznie go zarejestrować.

Klasy rejestracji znaków towarowych

Należy przeprowadzić jeszcze jedną procedurę - wybrać klasy do rejestracji na liście klas do rejestracji znaku towarowego. Można to zrobić za pomocą wygodnej wyszukiwarki. Wystarczy wpisać nazwę produktu lub usługi, a system zaproponuje opcje zajęć. Wskazanie całej klasy jest niepraktyczne, lepiej jest dodatkowo określić te towary lub usługi, które wymagają znaku towarowego. Powinieneś wybierać tylko te towary lub usługi, które faktycznie produkujesz lub świadczysz.

W większości krajów świata istnieją przepisy, które zobowiązują właściciela znaku towarowego do używania go w odniesieniu do wszystkich deklarowanych towarów i usług. Nieużywanie znaku towarowego może być podstawą do częściowego unieważnienia rejestracji zarówno dla konkretnego produktu lub usługi, jak iw ogóle.

Zajęcia dodatkowe zwiększają koszt rejestracji znaku towarowego. Każde kolejne zajęcia wymagają dopłaty. Wygodny kalkulator online pomoże Ci obliczyć koszt rejestracji znaku towarowego.

Zasady rejestracji znaków towarowych

Twój znak towarowy nie może:

  • być obraźliwe, na przykład zawierać nieprzyzwoite słowa lub obrazy pornograficzne
  • opisywać towary lub usługi, do których będzie należeć (np. słowo „cukierki” nie może być znakiem towarowym firmy cukierniczej)
  • wprowadzać w błąd, na przykład używając słowa „organiczny” w odniesieniu do produktów, które nie są organiczne
  • być zbyt ogólne (na przykład proste stwierdzenie typu „wskazujemy drogę”)
  • być zbyt podobne do symboli narodowych, takich jak flagi lub herby, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Przedłużenie rejestracji znaku towarowego

Zarejestrowany znak towarowy ważny jest przez 10 lat. Jeśli chcesz kontynuować rejestrację, musisz złożyć wniosek i uiścić opłatę.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.