Wiadomości z Zabrza

Ranking kredytów gotówkowych - dlaczego warto z nich korzystać?

  • Dodano: 2020-07-17 08:15, aktualizacja: 2020-07-17 08:30

Każda decyzja o kredycie gotówkowym powinna być przemyślana. Zadłużenia często spłaca się przez wiele lat. Dlatego zanim bank przyzna wnioskodawcy kredyt, musi dokładnie przeanalizować jego możliwości finansowe. W związku z tym, że zasiągnięcie kredytu to decyzja na lata, warto poznać najważniejsze porady i wskazówki, jakimi kierować się przy wyborze idealnego kredytu. 

  1. Kredyt gotówkowy - co warto o nim wiedzieć?

  2. Jak znaleźć idealny kredyt - ranking kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy - co warto o nim wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt gotówkowy, warto dokładnie zapoznać się z zasadami przyznawania pieniędzy oraz realnymi kosztami pożyczek. Polskie prawo nakłada na banki oraz instytucje pozabankowe typu SKOKI obowiązek dokładnego informowania klientów o realnych kosztach każdej pożyczki. Niestety często umowy kredytowe są skonstruowane w taki sposób, że przeciętny zjadacz chleba może mieć spore trudności ze zrozumieniem dokumentu. Dlatego warto przede wszystkim rozróżnić dwa popularne produkty, czyli chwilówki i kredyty gotówkowe. Pierwszy produkt oferowany jest przez instytucje pozabankowe. Pieniądze są pożyczane na krótki czas, czasem nawet na 30 dni. Formalności przy załatwianiu chwilówek są mniejsze. Czasami pożyczkę można dostać od ręki. Jednak klienci powinni pamiętać, że także w przypadku chwilówek istnieją tak zwane ukryte koszta: prowizje czy dodatkowe opłaty za prowadzenie karty. 

Kredyt gotówkowy zaciągany na przykład na 5 lat może udzielić jedynie bank. W tym przypadku proces przyznawania pieniędzy trwa o wiele dłużej. Bank analizuje bowiem zdolność kredytową klienta. Oznacza to, że wnioskodawca musi przedstawić papiery potwierdzające jego płynność finansową. Banki sprawdzają także, czy dana osoba nie miała w przeszłości problemów ze spłatą zadłużenia. Najcześciej to właśnie te czynniki wpływają na to, czy bank zdecyduje się na pożyczenie pieniędzy wnioskodawcy. 

Kredyty gotówkowe mogą być przeznaczone na różne rzeczy. W większości przypadków klienci muszą dokładnie określić, na co chcą przeznaczyć pieniądze. Dlatego wyróżniamy kredyty mieszkaniowe, hipoteczne czy na samochód. 

Jak znaleźć idealny kredyt gotówkowy - ranking kredytów gotówkowych

Rynek finansowy przesycony jest przeróżnymi instytucjami. Trudno dokładnie określić, ile banków działa w Polsce. Oprócz dużych instytucji funkcjonują jeszcze mniejsze banki spółdzielcze. Każdy z nich oferuje swoim klientom przeróżne kredyty gotówkowe. Jak się odnaleźć w gąszczu tylu ofert? Przede wszystkim należy porównać propozycje kilku, a może nawet kilkunastu banków. Oczywiście nie oznacza to, że mamy samodzielnie przeglądać i analizować oferty banków. Z pomocą przychodzą nam specjalne strony: rankingi kredytów gotówkowych. Pomagają one sprawdzić, czy dana oferta jest korzystna. Rankingi pokazują, ile rzeczywiście zapłacimy za kredyt podczas spłaty zadłużenia. Oznacza to, że wszystkie takie strony biorą pod uwagę RRSO - Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Dzięki temu dowiemy się, jakie trzeba będzie zapłacić raty.

Porównując kredyty gotówkowe, ,musimy pamiętać, aby brać pod uwagę oferty opiewające na tę samą kwotę i spłacane przez ten sam okres. Porównywanie kredytu, którego spłata ma trwać 3 lata, z kredytem zaciągniętym na przykład na 10 lat nie da nam rzetelnych informacji. Dlatego korzystając z podobnych stron, warto zwracać uwagę na każdy szczegół. 

Produkty bankowe charakteryzują się zmiennością. Po pierwsze cały czas wychodzą nowe oferty różnych instytucji. Po drugie na wartość kredytów wpływa ogólna sytuacja na rynkach finansowych na całym świecie. Czy to oznacza, że rankingi kredytów w pewnym momencie nie oddają rzeczywistego stanu ofert bankowych? Absolutnie nie. Każdy ranking kredytów gotówkowych jest regularnie aktualizowany o nowe oferty oraz nowe parametry. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, czy dany produkt jeszcze jest oferowany przez konkretną instytucję. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.