Wiadomości z Zabrza

Praca dla opiekunek w Niemczech: czy to się opłaca?

  • Dodano: 2021-12-16 11:15

Nie jest tajemnicą, że Niemcy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. W związku z tym, domy spokojnej starości są tam często oblegane. Podczas największych fal koronawirusa gwałtownie rosło zapotrzebowanie na wynajęcie opiekunki i nadal rośnie. Przyczyna jest oczywista: coraz więcej rodzin rezygnuje z domów opieki, bo nie chcą wystawiać bliską osobę na zarażenie. W grę wchodzą również duże koszty: miesięczny pobyt w domu opieki w Niemczech może wynieść nawet do 5 tys. euro. Mało którą rodzinę stać na tak duży miesięczny wydatek i nawet zapomogi od rządu nie zawsze są w stanie pomóc.

Opiekunka osób starszych w Niemczech to obopólna korzyść

Z tych powodów praca jako opiekunka w Niemczech dla Polek jest coraz więcej. Usługi polskiej opiekunki są dla niemieckiego obywatela najtańszymi ze wszystkich możliwości, zwłaszcza od domu opieki. Poza tym Polki znane są z zaradności i stawiania członków rodziny na pierwszym miejscu, co przejawia się też większą empatią w relacjach z podopiecznym. Mimo tego, że dla niemieckiej rodziny świadczenia polskiej opiekunki są wyjątkowo tanie, dla polskiego pracownika są wyjątkowo atrakcyjne. Zarobki są zależne oczywiście od specyfikacji zlecenia i poziomu języka, ale średnio sięgają ok. 6-7 tys. zł netto miesięcznie.

Praca: opiekunka w Niemczech. Jak zacząć?

Oczywiste jest, że aby pracować w opieka nad osobami starszymi Niemcy, trzeba znać język. Aczkolwiek poziom nie musi być bardzo wysoki, w zupełności wystarczy komunikatywny, który pozwala na poinformowanie  seniora o podstawowych czynnościach. Wiele agencji opiekunek oferuje darmowe lekcje niemieckiego, w tym Veritas Opieka. Firma posiada również Pogotowie Języka Niemieckiego, zawsze dostępne w nagłych przypadkach.
W razie podjęcia decyzji agencja gwarantuje dojazd na miejsce zlecenia, opiekę koordynatora oraz umowę zawartą w całości po polsku.

Jeśli wciąż nie jesteś pewna, czy ta praca byłaby dla Ciebie, skontaktuj się z agencją, a konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzi odpowiednio wywiad.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Irek

    Opiekunki naprawde ładnie zarabiają na wyjazdach do Niemiec. Żona jeździ juz jakis czas z Nursecare. Całą logistyke wyjazdową agencja ogarnia za nią. Ma tez ubezpieczenie i premie. Patrząc na to co się w tej chwili dzieje w Polsce, to jest to naprawde atrakcyjne rozwiązanie

  • nikelo

    No praca jest, żona wyjechała kiedyś dorobić, ja co rok jeżdze z agencją otto do Niemiec i sobie chwale

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.