Wiadomości z Zabrza

Pozycjonowanie stron dla początkujących – kilka ważnych wskazówek

  • Dodano: 2023-01-23 11:45

Kiedy uruchomisz swoją stronę, czy sklep internetowy szybko zdasz sobie sprawę, że nie wystarczy tylko opanowanie zagadnień technicznych. Nawet najlepiej prezentujący się i świetnie zaopatrzony sklep nie sprzeda niczego, jeśli ludzie nie będą wiedzieli o jego istnieniu. Pozycjonowanie i związane z nim aktywności mogą skutecznie zwiększyć liczbę zainteresowanych naszymi usługami czy produktami klientów. Sprawdź, od czego najlepiej zacząć działania w tym zakresie.

Zanim zaczniesz, wybierz właściwą platformę 

Przed rozpoczęciem wszelkich prac warto dokonać wyboru właściwego oprogramowania, dostosowanego do Twojej działalności. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż różne skrypty odmiennie traktują kwestie dostępności do elementów umożliwiających skuteczne pozycjonowanie stron. Warto wybrać platformę, która umożliwia na przykład łatwe uruchomienie bloga. Publikowane tam teksty, będą mieć kluczowe znaczenie dla przyciągania do Twojej strony klientów czy ludzi wstępnie zainteresowanych określonym zagadnieniem.

Zdecydowanie najpopularniejszą platformą do prowadzenia strony internetowej i sprzedaży jest darmowy program WordPress. Największą zaletą tego działającego w nim systemu sprzedażowego jest ogromna ilość wtyczek, dzięki którym można wyposażyć stronę naszej działalności czy sklep w niezbędne funkcjonalności: systemy płatności i wysyłek, programy lojalnościowe i wiele innych korzyści podnoszących atrakcyjność zakupów.

WordPress i inne programy tego typu (PrestaShop, Magento, Shopware) dają swoim użytkownikom  swobodę, ale wymagają włożenia dużej ilości pracy, zanim będzie można rozpocząć sprzedaż. Dlatego na rynku pojawiło się wiele firm oferujących gotowe sklepy, czekające tylko na wprowadzenie do nich Twoich produktów. Początkujących sprzedawcy docenią, że płacą abonament i nie muszą się martwić żadnymi sprawami technicznymi. Takie gotowe sklepy (Shopify, Shoper, RedCart) są zwykle nieco mniej przyjazne dla pozycjonowania, gdyż dostęp do wielu zaawansowanych funkcji jest utrudniony. 

Zleć pozycjonowanie strony agencji marketingu internetowego

Nawet najlepszy program nie zapewni Ci sukcesu w biznesie, jeśli wraz z rozpoczęciem działalności internetowej nie uruchomisz właściwych działań marketingowych. Często popełnianym błędem jest założenie, że wystarczy mieć dobry towar czy usługę, by klienci sami przyszli. Niestety, praktyka pokazuje, że często słabe produkty z dobrym marketingiem sprzedają się lepiej niż słabo promowane produkty wysokiej jakości. Dlatego warto, byś od początku zaczął działać właściwie i zlecił pozycjonowanie stron internetowych i innych działań marketingowych agencji, która prowadziła już wiele skutecznych kampanii.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.