Wiadomości z Zabrza

Posadzka pokryła się brudem? Jest na to sposób

  • Dodano: 2019-12-24 12:45

Garaże, warsztaty (te przydomowe, jak i profesjonalne), hale produkcyjne czy magazyny – wszystkie te miejsca mają jedną cechę wspólną: betonową posadzkę, która z czasem pokrywa się trudną do usunięcia warstwą brudu. Aby ją doczyścić, potrzebujemy odpowiednich narzędzi do polerowania, które przywrócą podłodze dawny blask.

Nie zapominaj o sprzątaniu 

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. I nie dotyczy to tylko miejsca pracy, ale też domu. Sprzątanie jest często uciążliwe i stanowi ostatnią rzecz, na którą po całym dniu pracy mamy ochotę. Niestety, jest to pierwszy klucz do sukcesu, czyli w tym wypadku zachowania posadzki w dobrej kondycji. Wiadomo, nikt tu nie mówi o tym, żeby codziennie dokonywać dokładnego czyszczenia, jednak taki zabieg dwa-trzy razy w tygodniu na pewno przyniesie dobre rezultaty.

Należy jednak pamiętać, że zmywamy w ten sposób tylko brud powierzchniowy. Garaże, warsztaty, hale produkcyjne i magazyny mają do czynienia z gorszymi problemami – cieki olejów z pojazdów i maszyn, silna chemia, pasty i smary. Są to produkty, które bardzo oddziałują na podłoże, wręcz się w nie wżerają. W takim wypadku żadne sprzątanie nie pomoże, trzeba sięgnąć po inne rozwiązania. 

Podłoga może znowu lśnić! 

Betonowa posadzka najczęściej kojarzy nam się z warsztatem lub garażem. Coraz częściej zdarza się jednak, że w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach mieszkalnych również pojawiają się tego typu rozwiązania. Wprawdzie mniej podatne na silne zabrudzenia, jednak z czasem i one będą wymagały odnowienia. Zatem w każdym z tych miejsc dobrze jest skorzystać z narzędzi do polerowania marki Husqvarna. Można samemu się w nie zaopatrzyć lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu i spowodują, że w podłożu będzie można się przejrzeć niczym w lśniącym lustrze.

Mając wiele lat doświadczenia, firma doskonale wie, jak trudno jest odnowić betonowe podłoże. W związku z tym przygotowała szereg narzędzi, które świetnie sobie poradzą z różnego rodzaju zabrudzeniami. VARI-GRIND G 600, ELITE-GRIND G 1400, narzędzia do groszkowania-zdzierania BHT, Piranha™ PCD czy SharX™: wszystkie zostały przygotowane właśnie po to, aby poradzić sobie z tym, co zalega na, a raczej w podłodze. Kleje, smary, oleje – wszystko zniknie. Dodatkowo niektóre urządzenia (BHT) pozwalają na zmianę struktury podłoża na bardziej przyczepne. Jest to przydatne w określonych miejscach, gdyż znacząco zwiększa bezpieczeństwo pracy. 

Jak dbać o czystość po odnowieniu? 

Tak naprawdę nie ma złotego środka i należy liczyć się z tym, że w określonych środowiskach pracy utrzymanie nieskazitelnej czystości jest po prostu niemożliwe. A to wiąże się z tym, że w przyszłości ponownie będzie potrzebna szlifierka podłoża. Można to jednak odłożyć w czasie – wystarczy tylko wybrać odpowiednie środki do czyszczenia konkretnych powierzchni. Należy jednak pamiętać, aby była to chemia, która rozpuszcza to, co zanieczyszcza podłoże. W sklepach można znaleźć wiele produktów, które radzą sobie z klejami, silikonami, farbami czy olejami. W ten sposób dłużej utrzymamy posadzkę w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.