Wiadomości z Zabrza

Ostrołęka - rynek pracy. Oferty pracy w Ostrołęce

  • Dodano: 2021-06-02 08:15, aktualizacja: 2021-06-02 08:26

Ostrołęka to miasto w województwie mazowieckim, które jest jednocześnie siedzibą powiatu ostrołęckiego. Miejscowość jest oddalona od stolicy kraju o około 124 kilometry. Niestety, połączenie do Warszawy jest bardzo ciężkie, jeśli chodzi o komunikację miejską. Również samochodem jest to spory kawałek drogi, więc dla wielu, podjęcie pracy w Warszawie to spore utrudnienie. Ale i w Ostrołęce można liczyć na ciekawe oferty pracy! Wystarczy tylko dobrze znać rynek. A jak ten wygląda w 2021 roku? Gdzie warto szukać pracy w Ostrołęce?

Ze względu na pandemię, która nie ominęła Ostrołęki, bezrobocie jest nieco wyższe niż w poprzednich latach. W 2020 roku stopa bezrobocia w Ostrołęce wynosiła około 9%, a w całym powiecie około 10%. To bardzo dużo i jest to wzrost o około 1% w porównaniu z rokiem poprzednim, jeśli chodzi o bezrobocie w mieście. Pod względem przyrostu procentowego bezrobocia - miasto poradziło sobie gorzej, niż cały powiat. Ale nie ma tego złego! Wciąż jest mnóstwo ofert pracy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Rynek pracy w Ostrołęce 

Wiemy już jak wygląda bezrobocie w mieście. A jak wyglądają oferty z pracą? Kogo szuka się do pracy w Ostrołęce? Najprostszy sposób na sprawdzenie, na kogo jest zapotrzebowanie, to po prostu sprawdzenie w Google frazy "praca Ostrołęka". Po otworzeniu pierwszego, lepszego linka do strony - zobaczymy rzędy ofert. Kogo szukają pracodawcy? Nie powinno być zaskoczeniem, że ciągle najchętniej szukanymi osobami do pracy są kierowcy, pracownicy fizyczni, ślusarze, spawacze, elektrycy, brukarze itp. Ale to nie koniec. Również fryzjerzy, kosmetyczki, fizjoterapeuci, masażyści czy rehabilitanci mogą liczyć na to, że znajdą sobie godną pracę za dobre pieniądze. Nie inaczej ma się sytuacja w medycynie - lekarze i pielęgniarki są obecnie na wagę złota. Jeśli więc myślicie przyszłościowo o swojej karierze, to kierunki medyczne są zawsze dobrym pomysłem. 

W przypadku problemów w znalezieniu pracy w taki sposób - można zgłosić się do Urzędu Pracy, który chętnie pomaga w znalezieniu zatrudnienia. Często wiążę się to również z dofinansowaniem. Mamy także okazję na to, aby znaleźć sobie interesujące nas szkolenia, kursy czy staże. Zawsze jest jakieś wyjście! 

Gdzie szukać pracy? 

Wspomnieliśmy o Urzędzie Pracy i zaproponowaliśmy wam korzystanie z wyszukiwarki Google do tego, aby znaleźć interesujące nas oferty pracy. A to nie koniec! Możecie również skorzystać z grup na Facebooku, pomocy znajomych albo stron lokalnych czy lokalnych gazet. Jeśli potrzebujecie sprawdzonych stron - macie ich całe mnóstwo. Można do nich zaliczyć takie jak Joob.pl czy inne, wiodące, specjalizujące się w różnorakich ofertach pracy. 

Pamiętajcie - każdy, kto chciałby podjąć jakąś pracę, na pewno ją znajdzie. Prędzej czy później. A w Ostrołęce naprawdę jest co robić. Teraz, kiedy już znacie ten rynek, będzie wam łatwiej zareagować, by znaleźć upragnioną posadę. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.