Wiadomości z Zabrza

Nowoczesny rynek mieszkaniowy bez tajemnic

  • Dodano: 2020-03-09 09:45

Mieszkania deweloperskie w Łodzi to wciąż najczęstszy wybór, jeśli chodzi o kupno lokali w Polsce. Młodzi, dynamiczni ludzie nie chcą już staroświeckich mieszkań z dużej płyty czy trudnych do ogrzania i utrzymania mieszkań w kamienicach. Rynek wtórny wypierają rozwiązania nowoczesne i bardziej ekonomiczne.

Czym jest mieszkanie deweloperskie?

W Polsce, w przeciwieństwie do krajów zachodnioeuropejskich czy  Stanów Zjednoczonych, mieszkania deweloperskie w Łodzi, Warszawie czy Krakowie cieszą się dużym zainteresowaniem. Na czym jednak polega specyfika takiego lokalu? Zwykle chodzi o brak wykończenia „pod klucz” – to mieszkanie, w którym poprowadzone są najważniejsze instalacje, zakończone są prace ociepleniowe całego budynku i podstawowe przygotowanie podłóg i ścian pod dalsze wykończenie. Można by powiedzieć, że to stan zerowy, jeśli chodzi o wykończenie i już po stronie przyszłego właściciela leży przygotowanie mieszkania w swoim stylu. To bardzo sensowne rozwiązanie, potencjalnemu posiadaczowi odpadają bowiem takie wątpliwe przyjemności, jak znalezienie fachowców od instalacji czy budowlanki.

Najlepsze mieszkania deweloperskie w Łodzi

Łódź z roku na rok coraz bardziej zbliża się do Warszawy. Dlatego wiele ludzi rezygnuje z drogiego najmu mieszkania w stolicy, a decyduje się na lokum w oddalonej raptem sto kilometrów Łodzi. Dojazd pociągiem czy samochodem zajmuje półtorej godziny, co dla wielu oznacza duże oszczędności, życie w Łodzi jest bowiem nieporównywalnie tańsze od tego warszawskiego. Samo miasto od lat jest modernizowane. Powstają nowoczesne osiedla, nowe mieszkania deweloperskie w Łodzi, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy właśnie wkraczają w dorosłość. Dzięki osiągnięciu stabilizacji finansowej i w miarę dobrej sytuacji życiowej większość Polaków jednak marzy o własnym M, czego efekty zobaczyć można w tym niezwykłym mieście. Pojawiające się wciąż nowe budynki rosną w niebywałym tempie, dzięki czemu pojawia się coraz więcej możliwości dla potencjalnych nabywców. Nowe budownictwo, jakkolwiek ekonomiczne, jest dużo bardziej atrakcyjne od mieszkań na rynku wtórnym. Wiele łódzkich kamienic jest wciąż prywatnych, a przez to mocno zaniedbanych, z kolei te lepsze są przekazywane z pokolenia na pokolenie i nawet nie trafiają na rynek wtórny. Znudziły nam się już szare blokowiska i place zabaw rodem z Prypeci. Nadeszła era nowoczesnych, wygodnych i ekonomicznych mieszkań na zadbanych, bezpiecznych osiedlach. Mieszkanie deweloperskie jest dobrym rozwiązaniem dla ceniących sobie niezależność młodych ludzi z pasją i chęcią do samodzielnych zmian!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.