Wiadomości z Zabrza

Nowe apartamenty w Katowicach: czym przyciąga Pierwsza Dzielnica?

  • Dodano: 2020-02-13 07:15, aktualizacja: 2020-02-13 07:18

Pierwsza Dzielnica to bez wątpienia jeden z najatrakcyjniejszych projektów mieszkaniowych realizowanych w stolicy Górnego Śląska. Inwestycja już od momentu jej zapowiedzenia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób planujących zakup mieszkania dla siebie, jak i inwestujących na rynku nieruchomości. Te nowe apartamenty w Katowicach idealnie wpisują się w aktualny deweloperski trend, który polega na gospodarowaniu wolnej przestrzeni w bezpośredniej bliskości centrum miasta. Tego zresztą oczekują sami nabywcy. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze zalety nowego osiedla i dlaczego warto wziąć je pod uwagę na etapie wyboru nieruchomości mieszkaniowej.

Inwestycja renomowanego dewelopera

Pierwsza Dzielnica to najnowsza inwestycja realizowana przez znanego na śląskim rynku dewelopera, czyli TDJ Estate. Mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej mogą kojarzyć tę firmę z takich projektów, jak chociażby bardzo dobrze oceniane Osiedle Franciszkańskie. Inwestycje TDJ Estate słyną z tego, że znakomicie wpisują się w okoliczną przestrzeń, nie zaburzają jej, ale znacząco ją uatrakcyjniają.

Dodatkowo deweloper przykłada dużą wagę do funkcjonalności swoich osiedli oraz ich atrakcyjności architektonicznej. Nie inaczej jest w przypadku Pierwszej Dzielnicy, za której projekt bezpośrednio odpowiada jeden z najbardziej cenionych architektów młodego pokolenia, Przemo Łukasik.

Gdzie powstaje osiedle?

Nowe apartamenty w Katowicach wkrótce zagospodarują przestrzeń śródmieścia, a więc najbardziej pożądanej obecnie części miasta. Inwestycja jest realizowana przy ulicy Góreckiego, nieopodal dzielnicy Koszutka. Deweloper nieprzypadkowo postawił właśnie na tę lokalizację, która z miejsca stała się koronnym argumentem przemawiającym za zakupem mieszkania w Pierwszej Dzielnicy.

Ulica Góreckiego mieści się w tzw. katowickiej Strefie Kultury. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się więc hala widowiskowo-sportowa „Spodek”, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, liczne kluby, restauracje oraz atrakcyjne tereny spacerowe. To bardzo ważne dla nabywców mieszkań, zwłaszcza aktywnych, chcących prowadzić bujne życie towarzyskie i mieć stały kontakt z kulturą. Zamieszkanie w takim miejscu umożliwia częste uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, regularne spotykanie się ze znajomymi, bez konieczności organizowania transportu. To bardzo duży atut.

Narzekać z pewnością nie będą też osoby, które pracują w ścisłym centrum Katowic. Z terenu osiedla Pierwsza Dzielnica można się tam dostać w ciągu kilkunastu minut spacerem czy wybierając rower (w okolicy przebiegają ścieżki rowerowe). Oczywiście do dyspozycji jest też dobrze zorganizowana komunikacja publiczna. W praktyce więc mieszkańcy Pierwszej Dzielnicy spokojnie będą mogli zrezygnować z codziennego korzystania z samochodu, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na paliwo.

W bliskiej odległości od osiedla znajdują się placówki oświatowe, ośrodki zdrowia, sklepy i wszystkie inne wygody, jakich oczekujemy po życiu w centralnej lokalizacji wielkiego miasta.

Nowoczesna, minimalistyczna zabudowa

Deweloperowi bardzo zależało na tym, aby Pierwsza Dzielnica była jego projektem prestiżowym, który pozytywnie wpłynie również na wygląd tej części katowickiego śródmieścia. Stąd tak wyraźny akcent został postawiony na kwestię architektury. Osiedle, choć utrzymane w nurcie nowoczesności, płynnie wpisuje się w historyczną zabudowę.

Projekt wykorzystuje tradycyjną dla Górnego Śląska powściągliwość, dzięki czemu budynki wielorodzinne prezentują się minimalistycznie, a to zdradza ich nieprzeciętną funkcjonalność. Zwracamy uwagę, że na terenie osiedla mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji m.in. podziemny parking, bawialnię, pralnię czy strefę coworkingową. Na najniższych kondygnacjach budynków przewidziano natomiast przestrzeń na różnego rodzaju punkty usługowe.

Warto podkreślić, że w ramach tej inwestycji deweloper odda nie tylko nowe apartamenty w Katowicach i mieszkania o mniejszym metrażu, ale także penthousy. Zostaną one wydzielone na najwyższych kondygnacjach budynków. Metraże od 102 do aż 231 metrów kwadratowych z pewnością zainteresują nabywców, którzy cenią sobie nieprzeciętny komfort lub też szukają bardzo atrakcyjnej lokaty kapitału.

Kiedy zostaną oddane do użytku nowe apartamenty w Katowicach?

Pierwsza Dzielnica to spory projekt deweloperski, dlatego jego realizacja została podzielona na etapy. Pierwszy, aktualnie prowadzony, obejmuje trzy 12-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się łącznie 256 mieszkań o różnych metrażach, w tym wspomniane wcześniej penthousy. Ten etap ma zostać zakończony w III kwartale 2021 roku.

Osoby zainteresowane cenami nowych apartamentów w Katowicach powinny odwiedzić biuro sprzedaży osiedla, które mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1. Więcej szczegółów na temat inwestycji można z kolei znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.