Wiadomości z Zabrza

Niezawodny hosting dla strony internetowej.

  • Dodano: 2015-06-18 15:45

Zanim jednak wybierzemy hosting najbardziej dopasowany do naszych potrzeb i który w przyszłości nie zepsuje nam nerwów w wyniku awarii lub niedostępności witryny, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników.

Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłby serwer, który się nie psuje i jednocześnie nie obciąża naszego budżetu. Większość osób na pewno pomyśli, że takie połączenie jest niemożliwe, jednak w przypadku hostingu jest to bardzo prawdopodobne. Możemy na przykład zapoznać się z tanią i dobrą ofertą serwerów www na stronie serwery www.
W ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się wiele firm hostingowych, którym zaufało mnóstwo klientów (zarówno osoby prywatne, jak i firmy). Kuszą one swoich potencjalnych usługobiorców różnymi promocjami, w których znacznie obniżają ceny serwerów, często dodatkowo dając jakieś bonusy. Warto zapoznać się z tymi ofertami, jednak przed dokonaniem zakupu należy zapoznać się regulaminem promocji, bo mogą się w nim kryć jakieś kruczki prawne. Należy także obliczyć wszystkie koszty utrzymania usługi przez kolejne lata, żeby po pierwszym roku się nie okazało, iż wzrosną one parokrotnie.

Musimy się zastanowić do jakich celów będzie nam służył serwer www. Czy chcemy umieści na nim zwykłą stronę, blog lub sklep internetowy, czy też będzie nam służyć jedynie do przechowywania plików lub archiwizacji danych. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem zdaje się być hosting współdzielony, czyli prosty serwer, który spokojnie wystarczy do obsługi prostych stron i blogów. Można na nim w ramach jednego konta WWW umieścić kilka niewielkich stron.
Istotną kwestią jest też przestrzeń dyskowa. Jeśli nie jesteśmy właścicielami rozbudowanego sklepu internetowego lub serwisu z ogromną bazą materiałów multimedialnych, to warto się zastanowić, czy na pewno potrzebujemy dużej przestrzeni dyskowej. Firmy hostingowe oferują zarówno skromne konta, gdzie wynosi ona zaledwie kilka gigabajtów, jak i konta z nieograniczoną przestrzenią.
Przy tych ostatnich dobrym pomysłem jest zapoznanie się z parametrami bezpieczeństwa firmy oferującej hosting. Każda taka firma ustala pewne ograniczenia, które mają na celu zapewnić wszystkim klientom usługi jednakowo wysokiej jakości. Nie wszystkie firmy informują o tym wprost, dlatego czasem dotarcie do takich informacji zajmuje dużo czasu i wymaga bezpośredniego kontaktu z biurem obsługi klienta. Dane te są ważne, ponieważ może się okazać, że nielimitowany serwer wcale nie będzie nieograniczony.
Bardzo istotne jest także bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerze. Upewnijmy się, że wybrana firma hostingowa zapewnia kopie zapasowe i ich bezpłatne przywracanie w razie nieprzewidzianej awarii. Dowiedzmy się także, czy oferowana pomoc techniczna jest dostępna o każdej porze, żebyśmy nie musieli w razie nocnej awarii czekać na technika do rana.

O tym jak uchronić się przed podpisaniem umowy z niewłaściwym dostawcą hostingu możemy przeczytać na http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Nie-daj-sie-nabrac-marketing-w-hostingu,wid,17440150,wiadomosc.html?ticaid=1150cc&_ticrsn=3. Pamiętajmy jednak, aby w takich sytuacjach kierować się zdrowym rozsądkiem i swoimi potrzebami, a nie wszystko obiecującymi reklamami i promocjami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.