Wiadomości z Zabrza

Nie zgadzasz się z wysokością odszkodowania? Sprawdź jakie kroki podjąć

  • Dodano: 2022-04-15 13:30

Codziennie jesteśmy narażeni na nieszczęśliwe zdarzenia losowe. W takich sytuacjach bardzo często podejmowanym krokiem jest staranie się o uzyskanie odszkodowania. Dziennie setki zgłoszeń trafiają do towarzystw ubezpieczeniowych. To właśnie ich zadaniem jest ustalenie jaka wysokość świadczenia pieniężnego zostanie przyznana. Zdarzają się sytuacje kiedy uzyskana kwota jest znacznie niższa niż sądziliśmy. Co zrobić w takiej sytuacji? Przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami. 

Odwołanie się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Spróbuj polubowne rozwiązanie

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym masz prawo do odwołania się od decyzji o przyznanym zbyt niskim odszkodowaniu. Musisz mieć świadomość, że zdarzają się również sytuacje kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe całkowicie odmówiło przyznania świadczenia pieniężnego. Nie należy pozostawać biernym i zgadzam się na takie decyzje! Przy zdecydowaniu się na odwołanie kluczowe jest zachowanie ustalonych terminów, aby nie dopuścić do przedawnienia. Zgodnie z wymogami prawnymi masz 3 lata na złożenie odwołania w przypadku kolizji i aż 20 lat po wypadku. Kolejną ważną kwestią jest to jak należy złożyć odwołanie. Tutaj wymienia się trzy najpopularniejsze sposoby: ustnie, listownie oraz drogą elektroniczną. W większości przypadków towarzystwo ubezpieczeniowe wskazuje, który rodzaj rekomenduje. Pamiętaj, że Twoje odwołanie powinno przede wszystkim zawierać uzasadnienie decyzji. Możesz do niego dołączyć wszystkie rachunki, faktury, dokumentację szkody od mechanika ukazującą rzeczywisty wymiar szkody oraz poniesione koszty związane z naprawą. 

Kiedy postępowanie sądowe to konieczność... podejmij skuteczne działania u boku specjalistów

Czy złożenie odwołania jest gwarancją, że ubezpieczyciel zmieni zdanie i przyzna Ci większe odszkodowanie? Niestety, nie! Zdarzają się przypadki kiedy Twoje odwołanie jest odrzucane. Czy to oznacza, że nie masz już jakichkolwiek sposobów na uzyskanie wyższej kwoty? Nic bardziej mylnego! Kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do Rzecznika Finansowego. Tutaj masz możliwość wystąpienia o interwencję lub złożenie prośby o wszczęcie postępowania polubownego.  Kiedy również ten sposób nie przyniósł oczekiwanych rezultatów nieuniknione jest rozpoczęcie postępowania sądowego. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników. Znajdziesz ich na stronie https://www.tuodszkodowania.pl/odszkodowania/. W kwestii uzyskiwania satysfakcjonującej wysokości odszkodowania AIF Kancelaria nie ma sobie równych! Ich 10 – letnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie najskuteczniejszych metod. Pamiętaj, że podczas walki z towarzystwem ubezpieczeniowym nie warto działać na własną rękę. Z pomocą specjalistów znaczenie szybciej uzyskasz odszkodowanie pozwalające pokryć wszystkie wyrządzone szkody!  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.