Wiadomości z Zabrza

Nie daj się oszukać, czyli jak bezpiecznie wziąć kredyt?

  • Dodano: 2018-08-06 09:45

Bierzesz kredyt? To poważna decyzja, szczególnie jeżeli pożyczana kwota jest wysoka. Zdecydowanie nie warto przepłacać i ryzykować. Nie daj się oszukać, zmanipulować, wprowadzić w błąd. Zdobądź wiedzę, która uodporni Cię na ewentualne próby wpłynięcia na Twoją decyzję kredytową w niekorzystny sposób.

Dobrze wiedzieć więcej

Najgorsze, co możesz zrobić, to podejść do tematu na zasadzie: „i tak nie znam się na finansach, więc szkoda czasu na czytanie tych niezrozumiałych rzeczy”. Przecież decyzja o kredycie nie jest podejmowana spontanicznie, w pięć minut. Zawsze masz czas na przygotowania. A zasady pożyczania nie są tak skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Pamiętaj o różnicach pomiędzy kredytem a pożyczką. Ten pierwszy jest udzielany przez bank, a ta druga przez firmę pozabankową, pożyczkową,. Kredyt dla młodych małżeństw czy na samochód – każdy rządzi się swoimi prawami, ale to naprawdę nie jest wiedza tajemna. W Internecie nie brakuje przystępnych poradników, które wskazują wszystkie etapy, krok po kroku, od wyboru odpowiedniej instytucji po otrzymanie środków i rozpoczęcie ich spłaty.

Nie tylko reklama

Słuchając wyłącznie przekazów reklamowych, musielibyśmy uznać, że każdy bank jest doskonały i pod jakimś względem najlepszy. A przecież wiadomo, że tak po prostu nie jest. Potrzebujesz oferty, która jest przejrzysta, a jej zasady nie pozostawiają wątpliwości. Dlatego zamiast skupiać się na materiałach promocyjnych – czytaj umowy, dopytuj w sprawie wszelkich wątpliwości.

Nie ma czegoś takiego jak „drobne druczki”, jeśli czyta się dokładnie umowę, od pierwszego, do ostatniego znaku. Jasne, takie praktyki były i pewnie nadal występują, ale umówmy się, że piłka leży po Twojej stronie. Jeśli nie będziesz czytać konkretów, nie będziesz sprawdzać każdego zdania umowy, działasz na swoją niekorzyść. Dlatego – przede wszystkim uważaj na swoje przeoczenia. Niekiedy bywają bardzo na rękę bankom, nawet jeśli nie nazwiemy tego oszustwem...

Porównuj, nie stracisz

Aby nie czuć się oszukanym, najlepiej od razu zdecydować się na bank, któremu warto zaufać. Jak to zrobić? Poszukaj najtańszych ofert, sprawdzając aktualny ranking kredytów gotówkowych kredytowo.org. Właśnie pod tym adresem znajdziesz przydatne zestawienie, z którego dowiesz się więcej na temat maksymalnie pożyczanych kwot czy podstawowych wymogów formalnych. Dużo zależy od Twoich indywidualnych ustaleń w samym banku, ale warto poszperać w Internecie, żeby iść na spotkanie z konkretną wiedzą i dobrym nastawieniem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.